Otwarcie plaży Kozia Górka

Otwarcie plaży Kozia Górka

7 czerwca 2015 godz. 12.00-19.00 Plaża Kozia Górka
Olszynka Grochowska ulica Łaziebna

W miejscu, gdzie kończy się miasto, gdzie wysokie trawy przykrywają walające się śmieci, gdzie latarnie nie świecą, bo ich nie ma, rozpadające się domostwa straszą swym wyglądem, gdzie nie ma dojazdu samochodowego od strony miasta, Teatr Akt zaprasza na artystyczne otwarcie Plaży Kozia Górka, które będzie nostalgicznym powrotem do czasów świetności kąpieliska z ubiegłego wieku. Wiele osób zna staw pod nazwą Bałki, Baustelle, Benzynówka lub Kozia Górka wciśnięty pomiędzy linie kolejowe na warszawskim wygwizdowie.
Wydarzenie będzie zwieńczeniem dwuletnich przygotowań terenu nad stawem, które obejmowały akcję sprzątania śmieci / napełniono cztery siedmiometrowe kontenery /, usuwanie korzeni z ziemi i wody i wyrównywanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu / koparki /, nawiezienie piasku i posadzenie trawy. Równolegle prowadzone były prace związane z obiektami plastycznymi, które uzupełnią teren i będą go współkształtować poprzez ikonosferę, a ponadto nadadzą mu przestrzenną i funkcjonalną organizację. W zestaw tych obiektów dedykowanych tej przestrzeni wchodzą: murale na ścianach, specjalnie przygotowane siedziska zrobione z drewna.
Artystyczne zdarzenie w dniu otwarcia plaży będzie połączeniem zwyczajnego plażowania i szeregu akcji z kręgu teatru, muzyki, performansu, muzyki i rekreacji. Jak w tego typu zdarzeniach, organizatorzy nie wykluczają zdarzeń spontanicznych i improwizacyjnych, które mogą pojawić się w wyniku spotkania wykonawców i uczestników w tak niezwykłym miejscu.
Wystąpią aktorzy z Teatru Akt, artyści cyrkowi, Teatr Limen, Zieloni Zielonka, grupa Pompadour.
Przynieście ze sobą niezbędne sprzęty do plażowania, coś do picia i jedzenia i oczywiście słoneczną pogodę.
Przyjdźcie pieszo, bądź przyjedźcie na rowerze!
Projekt współfinansuje m.st Warszawa.

Organizator Teatr Akt

7 czerwca
Olszynka Grochowska, ulica Łaziebna
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze