Piotr Zioła – Yoachim. Największe odkrycia 2014, Największe nadzieje 2015

Piotr Zioła - Yoachim. Największe odkrycia 2014, Największe nadzieje 2015

Cud nad Wisłą zaprasza na nową odsłonę koncertowych czwartków. Hasło przewodnie „Największe odkrycia 2014, Największe nadzieje 2015”

Będzie muzycznie, będzie koncertowo, będzie bardzo młodo i obiecująco.

Koncertowy cykl w Cudzie Nad Wisłą to wydarzenia, podczas których zobaczycie debiutantów polskiej sceny muzycznej, a także tych, którzy zdążyli już na niej nieźle namieszać!

 

PIOTR ZIOŁA

Młody i utalentowany artysta, który niedawno podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland. Wiosną Piotr wystąpił na prestiżowej imprezie Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu, a od kilku miesięcy pracuje nad swoją debiutancką płytą, której ostateczne szlify nadadzą Marcin Bors i Jurek Zagórski.

Krążek będzie utrzymany w klimacie tradycyjnej amerykańskiej muzyki rozrywkowej lat 50-ych. Do współpracy przy projekcie Piotr zaprosił m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień 2015 r.

YOACHIM

Wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, a muzyką zajmuje się od wczesnego dzieciństwa.

Jego twórczość można zaliczyć do gatunków „alternative/electropop/synth pop” ale Yoachim jest przede wszystkim samodzielnym, nie dającym się zaszufladkować autorem.

Yoachim współpracuje z djami i producentami szeroko pojętej muzyki elektronicznej szczególnie związany jest z niemiecką sceną klubową (Olivier Schories, Solee,,Boss Axis, Mian&Yoa). W 2012 roku nakładem kultowej międzynarodowej wytwórni Parquet Recordings wydano składankę remixów jego utworu „EHC”, w marcu tego roku światło dzienne ujrzała zaś kolejna kolaboracja Yoachima – tym razem wspólnie z niemieckimi producentami, Solee oraz duetem Boss Axis nagrany został ich wspólny utwór „Still Here”, wydany w formie Digital i vinyl, zremixowany przez takich producentów jak hiszpański UNER czy australijski Fables.

Muzykę Yoachima łączy liryczność tekstów i melodii i elektroniczny pazur, ale przede wszystkim wyjątkowa osobowość, skupienie i wrażliwość.

21 kwietnia 2015 roku odbyła się premiera singla i teledysku do utworu „Forest”, zapowiadającego debiutancką EP’kę „Isn’t That Gone”.

25 czerwca, godz 20:00
Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze