Plac Zabaw nad Wisłą rozbłyśnie dobrą energią

Otwieramy Plac Zabaw nad Wisłą

Już w piątek 26 czerwca nastąpi punkt kulminacyjny trwającego od tygodnia otwarcia Placu Zabaw nad Wisłą – na liczącym 2000 m2 terenie rozbłyśnie niezwykła linia światła, powstała dzięki dobrej energii od RWE Polska.

Wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 21, będzie towarzyszyć impreza kulturalna, podczas której na gości czeka wiele atrakcji. Dodatkowo o godzinie 22 wzrok uczestników powinien przenieść się na położony obok Placu Zabaw budynek RWE Polska, który ożyje dzięki specjalnemu pokazowi mappingu.

Designerska instalacja świetlna na stałe wpisze się w przestrzeń Placu Zabaw, czule obejmując cały teren, czyli strefę rowerową, wypoczynkową oraz przestrzeń wokół sceny. Instalacja jest wynikiem pracy Projektu Praga – pracowni architektonicznej, która pomagała zagospodarować cały teren położony tuż nad Wisłą, niedaleko wyjścia ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik.

Oficjalne odpalenie instalacji, która rozbłyśnie piękną linią światła, zrealizowanej dzięki potężnej dawce dobrej energii od RWE Polska, nastąpi o godzinie 21.

Tego wieczora odbędzie się również spektakl „Klancyk vs. Nadwiślańskie Zgryzoty Warszawiaków” (o godz. 20) – będzie on próbą improwizowanej odpowiedzi
na bolączki, jakie mieszkańcy stolicy łączą ze swoją ukochaną rzeką oraz koncert
Ptaki + The Very Polish Cut Outs (po godz. 22).

Mapping na budynku RWE Polska
Po włączeniu instalacji świetlnej, o godz. 22, nastąpi kontynuacja wieczornej iluminacji Placu Zabaw, która przeniesie się kilkadziesiąt metrów dalej. Na fasadzie modernistycznego budynku siedziby RWE Polska (tuż przy wyjściu z metra CNK, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 41) rozbłyśnie pokaz specjalnie przygotowanej wielkoformatowej grafiki.

Na budynku będzie można zobaczyć opowiedzianą światłem i animacjami historię łączącą klasyczne zabiegi dekonstrukcyjne z nowatorskim przedstawieniem źródeł energii i fal magnetycznych. Niecodziennie osadzona konstrukcja klatki schodowej gmachu posłuży jako jądro kumulujące i poruszające pokłady cząsteczek i związków elektroenergetycznych, które będą rozchodzić się wokół całej okolicy.

Autorem instalacji jest Kuba Garścia – twórca multidyscyplinarny z Krakowa. Absolwent katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w dziedzinie mapowania, wideo, instalacji, interakcji, ruchu i designu. Organizuje wystawy
i audiowizualne performance, w których próbuje łączyć i badać różne kody przekazu wizualnego i ich zdolność do przetwarzania lub odtwarzania w przestrzeniach miejskich i wystawienniczych. Współtwórca takich inicjatyw jak:  studiokiosk.eu, locomotive.pl, które również są partnerami piątkowego mappingu.

RWE Polska przez całe wakacje będzie dostarczać dobrą energię do wydarzeń kulturalno-edukacyjnych odbywających się w Placu Zabaw, nie tylko poprzez instalację świetlną, której integralną częścią będzie specjalny neon, ale również współorganizując warsztaty dla dzieci oraz inne atrakcje dla odwiedzających ten nadwiślański klub rodzin.

Plac Zabaw nad Wisłą to kompleks łączący infrastrukturę kulturalną, gastronomiczną, rekreacyjną i sportową. A wszystko to zaraz obok stacji metra Centrum Nauki Kopernik, tuż nad BarKą, która będzie stanowić integralną część miejsca. Projekt tworzą znani
z działalności kulturalnej w stolicy: Stowarzyszenie Plan B, Klub Komediowy, Pomost 511 oraz klubokawiarnia rowerowa Dwa Osiem.

26 czerwca, godz 20:00
Plac Zabaw
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze