Plac Zabaw w Parku Młocińskim

Plac Zabaw w Parku Młocińskim

Trwa budowa placu zabaw na polanie w Lesie Młocińskim. Powstają tam dwa place dla dzieci starszych i młodszych, boisko do siatkówki i badmintona oraz stół do ping-ponga. Obiekt realizowany jest w ramach Budżetu partycypacyjnego 2015. Jest tak zaprojektowany, aby służyć dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym – w tym seniorom.

Plac Zabaw w Parku Młocińskim to największy i najdroższy projekt realizowany na Bielanach w ramach Budżetu partycypacyjnego 2015. Zdobył też największą ilość głosów w I edycji budżetu w naszej dzielnicy – 1351. To znaczy, że mieszkańcy podzielają ideę stworzenia miejsca spotkań dla wszystkich grup wiekowych.

W powstającym właśnie miejscu każdy znajdzie coś dla siebie: aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ciszę i spokój lasu, ale również możliwość spotkania przy ognisku i grillu. Część z placem zabaw będzie się wpisywać w charakter miejsca. Zabawki zostaną wykonane z drewna robiniowego i modrzewiowego, zabezpieczonego  przed wpływem warunków atmosferycznych. Zastąpią one stare urządzenia zabawowe, które służyły dzieciom kilkanaście lat i zostały zdemontowane wiosną. Wszystkie urządzenia zamontowane zostaną na bezpiecznym podłożu piaskowym. Na polanie przybędzie również ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych.

Zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie października. Następnym etapem będzie zapewnienie oświetlenia i monitoringu. Do oświetlenia zostanie wykorzystane odnawialne źródło energii – baterie słoneczne.

Wizualizacja

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze