Plażowa Szkoła Aktorska

Plażowa Szkoła Aktorska

Plażowa Szkoła Aktorska, to cykl otwartych spotkań na świeżym powietrzu, w trakcie którego aktorzy Teatru Pijana Sypialnia będą odsłaniać tajniki sceny. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do osób, które nie mają doświadczenia związanego z publicznymi wystąpieniami, ale nie tylko. Program przewiduje pracę nad wyobraźnią, dykcją, oddechem i współpracą w zespole.

Na zajęciach odnajdą się zarówno Ci, którzy pragną oryginalnie spędzić wolny czas i dobrze się bawić, jak również wszyscy poszukujący sposobu na radzenie sobie ze stresem i znużeniem po ciężkim dniu. Niewątpliwym atutem Plażowej Szkoły Aktorskiej są plenerowe warunki – nadwiślańska przyroda i świeże powietrze sprawią, że zajęcia staną się kreatywnym relaksem, a sam cykl, to jedyne takie wydarzenie w kraju.

Pomysłodawcy: Teatr Pijana Sypialnia
Organizatorzy: Plażowa
Zajęcia prowadzą aktorzy Teatru Pijana Sypialnia
Czas trwania: 120 minut
Zajęcia w czerwcu: 15, 22, 29
Zajęcia w lipcu: 6, 13, 20, 27
Zajęcia w sierpniu: 3, 10, 17, 24, 31
Miejsce: Plażowa, ul. Wybrzeże Szczecińskie 1
WSTĘP WOLNY

TEATR PIJANA SYPIALNIA
Stworzony przez aktorów, muzyków, śpiewaków i tancerzy – młodych artystów, którzy o teatrze myślą niestandardowo. Ich widowiska wyróżnia połączenie aktorstwa z wielogłosowym śpiewem, tańcem i muzyką na żywo. Setki widzów na każdym spektaklu i uznanie krytyków teatralnych, to zasługa oryginalnego repertuaru. Odkopują zakurzone teksty, melodie i miksują je z popkulturą. Nazywa się ich „teatrem vintage”.

Grają w tradycyjnych salach teatralnych, ale znani są z występów w zaskakujących miejscach. Można ich spotkać w kawiarniach, na ulicy, w parkach, a nawet… w barach mlecznych. Ich letni cykl „Teatr na leżakach” zdobył wielotysięczną widownię w całym kraju. Przez redakcję portalu TEATRDLAWAS.PL został uznany tytułem „najlepszy pomysł teatralny”, a w Poznaniu znalazł się wśród najciekawszych letnich wydarzeń według czytelników „Naszego miasta”.

Są laureatami najważniejszych festiwali w całej Polsce m.in. Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, Tyskich Spotkań Teatralnych, Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju, Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Pijana Sypialnia, to teatr, którego celem jest dostarczanie widzom nieskrępowanej radości i pozytywnej energii.

Grzybu

Komentarze