Plenerowe koncerty na Chłodnej

Plenerowe koncerty na Chłodnej

W czerwcu ulica Chłodna rozbrzmi muzyką. Przez wszystkie przedwakacyjne czwartki, począwszy od 4 czerwca, będziemy mogli wysłuchać koncertów w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Warszawskiej Opery Kameralnej w ramach cyklu „Czwartki z muzyką poważną na Chłodnej”.

Już 4 czerwca na deptaku przy ul. Chłodnej odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Czwartki z muzyką poważną na Chłodnej”. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, który zaprezentuje program „Jadą goście jadą”. W programie koncertów Mazowsza na Chłodnej rozbrzmiewać będzie muzyka Tadeusza Sygietyńskiego, Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki. – Chłodna to wyjątkowa ulica na mapie Woli. Ostatnio została zrewitalizowana, powstały nowe kawiarenki i klimatyczne knajpki. To idealne miejsce do prezentowania kultury w plenerze – mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

Na Chłodnej zaprezentuje się także Warszawska Opera Kameralna, która przedstawi dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkie czwartkowe koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19:00. Wstęp wolny.

„Czwartki z muzyką poważną na Chłodnej” – harmonogram

· 4 czerwca – „Jadą goście jadą” – Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

· 11 czerwca – „Pieśni polskie” – Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze

· 18 czerwca – dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta w ramach wydarzeń towarzyszących XXV Festiwalowi Mozartowskiemu – Warszawska Opera Kameralna

· 25 czerwca – dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta w ramach wydarzeń towarzyszących XXV Festiwalowi Mozartowskiemu – Warszawska Opera Kameralna

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego

„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał zespół perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość Zespołu, który od 67. lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Warszawska Opera Kameralna

Warszawską Operę Kameralną założył w 1961 roku Stefan Sutkowski – dyrektor naczelny i artystyczny od początku jej istnienia do 2012 roku. Pierwszą premierą sceniczną tego zespołu była La serva padrona G. B. Pergolesiego.

Warszawska Opera Kameralna znana jest z organizowanego co roku, począwszy od roku 1991, Festiwalu Mozartowskiego. Ma w repertuarze wszystkie dzieła sceniczne Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Czerwiec 2015
Chłodna
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze