Po Woli do woli 5

Po Woli do woli 5

Po Woli do woli – jubileuszowy cykl spacerów po Woli

„Po Woli do woli 5” – to już piąty cykl spacerów po tej dzielnicy organizowany przez Stowarzyszenie „Masław”. Co roku na wycieczki po Woli przybywają nie tylko mieszkańcy z okolicy, lecz także z innych części Warszawy. Spacerują całe rodziny i pokolenia: od dzieci w wózkach, po osoby pamiętające czasy powstania warszawskiego, będące świadkami historii.

Na piątą rocznicę spacerów „Po Woli do woli” Stowarzyszenie „Masław” przygotuje darmową mapę z trasami 5 wycieczek.

Spacery będą odbywać się w wybrane niedziele, od 14 czerwca do 25 października 2015 r. Start zawsze o godz. 13.00.

„Po Woli do woli” spaceruje już od lat, organizatorzy starają się jednak, aby w każdym roku pojawiały się nowe tematy wycieczek. W tym roku chcą przypomnieć, że oprócz tego, że Wola to olbrzymie dziedzictwo postindustrialne i wiele pozostałości fortyfikacyjnych, dzielnica ma także inne, niemniej ciekawe oblicza.

Ponieważ będzie to jubileuszowy cykl spacerów, przewodnicy zaproponują tematy, które cieszą się największym zainteresowaniem, ale także zupełnie nowe trasy. Historia dzielnicy kryje w sobie wiele interesujących i barwnych zdarzeń. Odbędą się więc wycieczki po żydowskiej Woli w rejonie Nowolipek oraz Woli tramwajowej, wolskich schronach, czyli tzw. Ringstandach na Woli, a także Woli kolejowej, tzw. Syberii na Woli, oraz po mało znanym, ale fascynującym terenie wolskich Odolan. Nie zostaną też pominięte piękne zielone tereny tej dzielnicy.

Wydanie mapy, która posłuży popularyzacji dziedzictwa kulturowego Woli i będzie miała charakter edukacyjny, planowane jest na połowę czerwca. Poza formą drukowaną, rozdawaną bezpłatnie, publikacja pojawi się także w formacie pdf – do ściągnięcia na stronie internetowej Stowarzyszenia. Z taką mapą każdy sam będzie mógł wybrać się na wolską wycieczkę zaproponowanymi przez przewodników trasami.

plakat a3.ai

14 czerwca, godz 13
Zbiórka – ul. Okopowa, przystanek „Niska”, w stronę Towarowej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze