Polyphonia Festival 2016

Polyphonia Festival

POLYPHONIA FESTIVAL po raz kolejny – po udanej edycji, która miała miejsce w warszawskim klubie Mózg i na małej scenie Teatru Powszechnego – zagości na scenie stołecznych, kameralnych festiwali. Tym razem, świętując dziesięciolecie polsko-chińskiego projektu wymiany kulturalnej “ChoP”, swoją twórczość zaprezentują polscy i chińscy artyści związani ze sceną muzyki ambientowej oraz eksperymentalnej. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w sali kinowej Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, która wielokrotnie otwierała swą przestrzeń dla naszych działań muzycznych i multimedialnych.

Chińskich artystów będzie reprezentować Zen Lu, jeden z twórców współczesnej sceny muzyki elektronicznej w dwudziestomilionowym Shenzhen. Zen Lu to nie tylko muzyk, ale i kurator – jest twórcą m.in. wydawnictwa We Play Records, propagującego wszelkie formy poszukującej elektroniki. Kolejnym chińskim gościem będzie Zo-on Slows, artystka urodzona w Pekinie, a obecnie mieszkająca w Kolonii. Tworzy przy użyciu tradycyjnych, acz głęboko zmodyfikowanych, instrumentów chińskich, jak choćby Gu Qin. Grupę uzupełni mieszkający w Pekinie Mulian – artysta multimedialny, zajmujący się tak dźwiękiem, jak i obrazem, twórca m.in. muzyki filmowej.

Z polskiej strony lineup uzupełnią artyści reprezentujący polską scenę ambientową i eksperymentalną. Wśród nich Michał Wolski, autor świetnie przyjętej płyty pt. “La Mer”, która została wydana w maju br. dzięki wydawnictwu Recognition Records Jacka Sienkiewicza. Kolejnym muzykiem będzie Lights Dim, który ma za sobą interesujące nagrania, które znalazły swoje miejsce w katalogu japońskiego labelu Nature Bliss. Zagrają też tacy artyści, jak Michał Szturomski, autor frapującego słuchowiska pt. “Sowy Polskie – Podział Gatunkowy” wydanego nakładem rodzimego Requiem Rec., Piotr Michałowski, od lat związany z polską sceną muzyki ambientowej, a także Grzegorz Bojanek, twórca cenionego wydawnictwa Etalabel, propagator głębokiej, kontemplacyjnej elektroniki, współzałożyciel projektu “ChoP”. Lineup uzupełni grupa Lud Hauza, która połączy siły z Vasenem Piparjuurim, oraz Kim_Nasung grający na preparowanym chińskim instrumencie guzheng.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy dobry czas pośród nieoczywistych brzmień.

Miejsce: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki – Sala Kinowa, wejście od ul. Burschego (FREE)

Dzień 1 – godziny: 20:30 – 00:00

20:30 – Michał Wolski + Michał Szturomski
21:30 – Lights Dim + Piotr Michałowski + zo-on slows
22:20 – Mulian (solo)
23:00 – Zen Lu (solo)

Dzień 2 – godziny: 18:00 – 21:15

18:00 – Lud Hauza + Vasen Piparjuuri
19:00 – Mulian + Kim_Nasung (Prepared Guzheng)
19:40 – Grzegorz Bojanek + Zen Lu
20:30 – zo-on slows (solo)

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze