Ponad trzy lata w areszcie. Maciek wolny!

Ponad trzy lata w areszcie. Maciek wolny!

Kibice warszawskiej Legii od ponad trzech lat upominają się o swojego kolegę, 36-letniego Maćka Dobrowolskiego, którego aresztowano na postawie zeznań jednego świadka koronnego. I w końcu się udało. Mężczyzna wychodzi na wolność.

Maciej Dobrowolski działał w Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa, pisał do tygodnika „Nasza Legia” i zajmował się organizowaniem kibicowskich wyjazdów. 28 maja, trzy lata temu został aresztowany razem ze „Staruchem” w związku z zeznaniami świadka koronnego, handlarza narkotyków Marka H., ps. „Hanior”.

Akcję #uwolnićMaćka poparło dwadzieścia sześć tysięcy internautów.

Maciek Dobrowolski po prawie 4 latach aresztu wychodzi. Nie udałoby się, gdyby nie poręczenia wielu ludzi i akcja jego kolegów #Uwolnic Maćka – podał dziennikarz Wojciech Wybranowski.

Dziś Sąd Apelacyjny zdecydował, że kibic Legii Maciek Dobrowolski opuści areszt i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Przebywał w areszcie tymczasowym ponad 3 lata! W ostatnich miesiącach rodzina i koledzy Maćka poruszyli niebo i ziemię. Kibice wysyłali tysiące kartek, negatywne opinie o pracy wymiaru sprawiedliwości i prokuratury wydała nawet Naczelna Rada Adwokacka” – czytamy na legia.com.

Grzybu

Komentarze