Port Praski już bliżej niż dalej

Port Praski już bliżej niż dalej

Kamień milowy w temacie Portu Praskiego. Wojewoda zezwolił na budowę śluzy przeciwpowodziowej. Dzięki temu do wzniesienia planowanych wieżowców i biurowców jest już coraz bliżej.

Port Praski zajmować ma obszar 38 ha ulokowanych na Pradze-Północ pomiędzy ulicami: Okrzei, Wybrzeżem Szczecińskim, Zamoyskiego i Sokolą. W ubiegłym roku ratusz przedstawił ambitny pomysł na zagospodarowanie tego rejonu. Ma tam powstać prestiżowy kompleks mieszkalno-biurowy.

Już od lat budowę blokował właśnie brak decyzji o postawieniu wspominanej śluzy przeciwpowodziowej. Mało tego, wojewoda odmówił budowy tejże śluzy, co spowodowało że sprawa trafiła do sądu

Wojewoda tłumaczył, że taka decyzja nie mogła zostać zatwierdzona z uwagi na przepisy, które poddawały w wątpliwość czy prywatny inwestor może stawiać tekie konstrukcje. Sąd usunął lukę prawną i umożliwił wydanie zgody na wybudowanie śluzy. Teraz nastąpił przełom w sprawie – wojewoda wydał zgodę na wzniesienie budowli przeciwpowodziowej.

Dzięki temu budowa kompleksu przyśpieszy. Wiadomo, że w rejonie skrzyżowania Sokolej i Zamoyskiego powstanie kompleks czterech wieżowców. Prawdopodobnie przy skrzyżowaniu Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego stanie też wieża widokowa na około 100 metrów.

Na razie nie są znane żadne konkretne terminy. Wcześniej zakładano, że budowa samej śluzy potrwa dwa lata.

Grzybu

Komentarze