Port Praski już bliżej niż dalej

Port Praski już bliżej niż dalej

Kamień milowy w temacie Portu Praskiego. Wojewoda zezwolił na budowę śluzy przeciwpowodziowej. Dzięki temu do wzniesienia planowanych wieżowców i biurowców jest już coraz bliżej.

Port Praski zajmować ma obszar 38 ha ulokowanych na Pradze-Północ pomiędzy ulicami: Okrzei, Wybrzeżem Szczecińskim, Zamoyskiego i Sokolą. W ubiegłym roku ratusz przedstawił ambitny pomysł na zagospodarowanie tego rejonu. Ma tam powstać prestiżowy kompleks mieszkalno-biurowy.

Już od lat budowę blokował właśnie brak decyzji o postawieniu wspominanej śluzy przeciwpowodziowej. Mało tego, wojewoda odmówił budowy tejże śluzy, co spowodowało że sprawa trafiła do sądu

Wojewoda tłumaczył, że taka decyzja nie mogła zostać zatwierdzona z uwagi na przepisy, które poddawały w wątpliwość czy prywatny inwestor może stawiać tekie konstrukcje. Sąd usunął lukę prawną i umożliwił wydanie zgody na wybudowanie śluzy. Teraz nastąpił przełom w sprawie – wojewoda wydał zgodę na wzniesienie budowli przeciwpowodziowej.

Dzięki temu budowa kompleksu przyśpieszy. Wiadomo, że w rejonie skrzyżowania Sokolej i Zamoyskiego powstanie kompleks czterech wieżowców. Prawdopodobnie przy skrzyżowaniu Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego stanie też wieża widokowa na około 100 metrów.

Na razie nie są znane żadne konkretne terminy. Wcześniej zakładano, że budowa samej śluzy potrwa dwa lata.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze