Powraca linia tramwajowa „T”

Powraca linia tramwajowa "T"
fot. http://warszawa.wikia.com

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca w trasę ruszy turystyczna linia tramwajowa „T”. Wszyscy chętni będą mogli się poczuć jak mieszkańcy dawnej Warszawy.

Nie będzie słynnych „winogron”, czyli pasażerów wiszących przy drzwiach zatłoczonego tramwaju w pierwszych, powojennych latach, ale i tak atrakcji na pewno nie zabraknie.

Piski na zakrętach, charakterystyczny dzwonek ostrzegający pasażerów, czy konduktor z tradycyjnym dziurkaczem w ręce – to stałe elementy linii turystycznej T. Dla wielu mieszkańców stolicy i turystów to może być pierwsza okazja, żeby zobaczyć, jak dawniej podróżowało się po stolicy.

W czasie przejażdżki linią „T” będzie można zobaczyć m.in. pomnik prezydenta Gabriela Narutowicza, Pałac Kultury i Nauki, przejechać obok Muzeum Powstania Warszawskiego, czy podziwiać Wisłę, przejeżdżając Mostem Gdańskim.

Tramwaje linii turystycznej „T” kursują w tym sezonie od 24 czerwca na trasie:

PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Towarowa – Okopowa – Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – RATUSZOWA ZOO (powrót: RATUSZOWA-ZOO – Jagiellońska – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA).

W pierwszy weekend kursowania linii turystycznej „T” podróże ma umilać pianista, z którym będzie można pośpiewać piosenki o Warszawie.

Tramwaje będą odjeżdżać z Pl. Narutowicza co 30 minut w godzinach od 11.57 do 18.27.

W wagonach kursujących na linii „T” honorowane są wszystkie rodzaje biletów ZTM. Obsługę wagonów stanowią konduktorzy z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) konduktorzy umieszczają pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (dobowego, weekendowego, 30-, 90-dniowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Ze względu na planowane remonty, trasa linii turystycznej „T” będzie ulegać zmianom.

Grzybu

Komentarze