Powstanie 8.5 tys. nowych miejsc w żłobkach

Powstanie 8.5 tys. nowych miejsc w żłobkach

Warszawa chce, by do 2018 r. było 8,5 tys. miejsc w żłobkach – wynika z informacji przekazanych PAP przez ratusz. Nowe placówki mają powstać m.in. na Białołęce, Bemowie, Bielanach, Woli i Ursynowie.

Żłobki mają też powstać w Wilanowie, na Targówku, Mokotowie, Wawrze, Pradze–Południe, Żoliborzu oraz w Ursusie. Jak zapewnia Katarzyna Pienkowska z wydziału prasowego urzędu miasta, jeszcze w tym roku zakończy się budowa żłobka w Rembertowie, a rozpocznie projektowanie żłobka przy ul. Szkoły Orląt na Gocławiu. – Miasto planuje także rozbudowy już istniejących placówek – dodała.

Obecnie w stolicy działają 54 żłobki i 10 miniżłobków publicznych. Ponadto miasto wykupuje 259 miejsc w 11 żłobkach niepublicznych. – Zainteresowanie rodziców miejscami w naszych żłobkach wzrasta. Ma to m.in. związek z wysoką jakością opieki, czy też zmianami w urlopach macierzyńskich – stwierdziła Pienkowska.

Od 2006 r. w stolicy powstało 26 żłobków, w tym 10 miniżłobków. Zbudowano nowe budynki lub zaadaptowano już istniejące. – Miasto wydało na ten cel 58 mln zł. Dzięki temu przybyło około 3 tys. miejsc – poinformowała Pienkowska.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze