Poznaj Swój Pałac

Poznaj Swój Pałac

Poznaj „zakręconą” historię Pałacu, jego intymną biografię, tajne przejścia, mity i legendy. Wybierz się na wycieczkę po niedostępnych na co dzień przestrzeniach – dachach i tarasach oraz na spacer ulicą Wielką, która wraz z budową PKiN zniknęła z mapy Warszawy. Poznaj swój Pałac!

Wzniesiony w ciągu zaledwie trzech lat do dziś dnia pozostaje najwyższym budynkiem w kraju. To też jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych budynków stolicy − „dar narodów radzieckich dla narodu polskiego”. 22 lipca 1955 roku witały go na Placu Defilad czołgi i armaty, 60 lat później, w ramach cyklu POZNAJ SWÓJ PAŁAC podzieli się z nami swoją historią.

PROGRAM WYDARZEŃ || POZNAJ SWÓJ PAŁAC

 

28 lipca (wtorek), godz. 18.00
Michał Murawski „Kompleks Pałacu…”
Spotkanie z Michałem Murawskim, autorem książki „Kompleks Pałacu. Życie społeczne stalinowskiego wieżowca w kapitalistycznej Warszawie”. Wydawca: Muzeum Warszawy
Miejsce: Sala Rudniewa w PKIN

28 lipca (wtorek) godz. 21.30
PAŁAC (dok., 2012, 85’), reż. Tomasz Wolski
Film stara się odczarować miejsce, które stanowi symbol stolicy, a może nawet kraju. Przedstawia go bowiem w mocno niecodzienny sposób, poprzez pracowników obsługi technicznej, ochroniarzy baczących na ład i porządek, uczestników sesji rady miasta oraz inwentarz poradzieckich maszyn i urządzeń, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie budynku jako całości.
Miejsce: kino plenerowe – barStudio (pl. Defilad 1)

30 lipca (czwartek) godz. 19.00
Magdalena Stopa, „Przed wojną i pałacem”
Premiera książki Magdaleny Stopy, autorki głośnej serii „Ostańce”. Historia kwartału ulic, które istniały na mapie Warszawy przed budową Pałacu Kultury i Nauki. Spotkanie poprowadzi Jerzy Kisielewski. Wydawca: Dom Spotkań z Historią
Miejsce: barStudio (pl. Defilad 1)
Więcej https://www.facebook.com/events/1466304196999993/

28 – 30 lipca
Pałac Kultury i Nauki
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze