Praskie animacje 2015

Praskie animacje 2015

Praskie animacje są cyklicznym plenerowym projektem kulturalnym Teatru Akt wzbogacającym ofertę kulturalną Pragi Północ i Warszawy od 2010 roku.

W ramach cyklu prezentowane są teatralne akcje uliczne warszawskiego teatru plenerowego. Tegoroczne animacje usytuowane w Parku Praskim dadzą możliwość kontaktu ze sztuką przypadkowym spacerowiczom, jak i osobom specjalnie przybyłym na wydarzenie.

Ideą przewodnią wszystkich pomysłów jest próba naruszenia schematu struktury miejskiej, wprowadzenia w nią elementu sztuki, żywego teatru, który zaskoczy, rozbawi, wzruszy, zatrzyma, zastanowi, a czasem zachęci do własnej aktywności widza. W ramach edycji 2015 w lipcowy weekend, Teatr Akt zaprezentuje akcje Teatralna Stara Praga i Podwodny świat oraz spektakl plenerowy In blue.

Program:

18 lipca / sobota / godz. 15:00 akcja Teatralna Stara Praga
Program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, aczkolwiek i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Poprzez aktywną zabawę wprowadzi widzów w tajniki cyrku i teatru.

19 lipca / niedziela / godz. 14:00 akcja Podwodny świat
Podwodny świat to galeria postaci podmorskich głębin przeniesiona w parkową przestrzeń. Akcja będzie zapowiedzią spektaklu plenerowego In blue.

19 lipca / niedziela / godz. 16:00 spektakl In blue
To przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze. Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z wielkimi pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami w ogromnych kulach, popis na podwieszonej szarfie i konstrukcji, taniec na szczudłach i powerizerach.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w obrębie Muszli Koncertowej Parku Praskiego.
Praskie animacje 2015 współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga Północ.

PraskieAnimacje_plakatA3

18 – 19 lipca
Park Praski
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze