„Prawa strona miasta” – zobacz jak zmieniła się Praga

„Prawa strona miasta” – zobacz jak zmieniła się Praga

W czwartek, 2 lutego o godz. 18.30 w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) zostanie pokazany dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury 2016 reportaż o Pradze. Film został zrealizowany przez młodzież, związaną z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ.

OFF/ONN – Włącz się to projekt realizowany przez Dorożkarnię w partnerstwie z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ. Podopieczni GPAS – praska młodzież realizowała swój autorski film – reportaż o Pradze, o tym jak się dzielnica zmienia. Uczestnicy projektu najpierw samodzielnie i demokratycznie wybrali temat filmu i sposób jego realizacji. Wszystko od początku do końca zależało od nich. Zdobyli doświadczenie przygotowywania i realizacji projektu. Planując wspólnie wszystkie etapy nauczyli się współpracy w grupie, wzajemnego szanowania.

Na specjalistycznych warsztatach młodzież zrealizowała wspólnie swój pierwszy film dokumentalny przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Na drodze do otrzymania gotowego materiału uczestnicy projektu pokonali wszystkie etapy produkcyjne: narodziny pomysłu, scenariusz, planowanie zdjęć, zdjęcia, montaż i udźwiękowienie. Sami wybierali miejsca, w których kręcone były zdjęcia, sami wybierali sceny, które następnie znalazły się w filmie, sami dobrali muzykę do filmu.

Film nosi tytuł Prawa strona miasta, premiera odbyła się 22 grudnia 2016r. w Domu Kultury Dorożkarnia.

Koordynatorzy projektu: Aleksandra Antolak, Adrian Kondraciuk, Paweł Libera, Mateusz Ciągło. Zajęcia odbywały się w Domu Kultury Dorożkarnia oraz na ulicach w centrum Warszawy i na Pradze.

pomysł i reżyseria: podopieczni GPAS Praga Północ

Projekt realizowany wspólnie z Domem Kultury Dorożkarnia od września do grudnia 2016r., dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury działanie 3 w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2015-2020.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze