Premiera filmów „Dom od środka 3”

Premiera filmów Dom od środka 3

Pracownia Filmowa „Cotopaxi” zaprasza na PREMIERĘ 7 FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH zrealizowanych przez 48 podopiecznych warszawskich Środowiskowych Domów Samopomocy.

Projekt „Dom od środka” realizowany jest po raz trzeci przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”. Tym razem w warsztatach przygotowujących do realizacji filmów wzięły udział osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby chorujące psychicznie – podopieczni trzech warszawskich ŚDS-ów: Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy, Środowiskowego Domu Samopomocy na Żoliborzu i Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami” na Ochocie.

Uczestnicy, pod okiem doświadczonych trenerów i wolontariuszy przez kilka miesięcy poznawali sprzęt filmowy, podstawy pracy na planie i cały proces realizacji filmu. „Dom od środka” został zainicjowany w 2014 roku, a jego ideą jest włączanie grup marginalizowanych i wzmacnianie ich głosu. Organizatorzy projektu posługują się techniką wideo uczestniczącego (PV), w której rola profesjonalistów ogranicza się jedynie do pomocy – wszystkie treści pochodzą bezpośrednio od uczestników.

Pierwsza edycja cyklu „Dom od środka” otrzymała nagrodę jako najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej (Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej) prowadzony w Warszawie w 2014 r. oraz była nominowana do nagrody S3KTOR (organizator m.st. Warszawa) jako jeden z najlepszych projektów realizowanych w danym roku przez organizacje pozarządowe. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Efektem warsztatów jest 7 autorskich etiud filmowych zrealizowanych przez uczestników. Będzie można je zobaczyć 19 grudnia o godz. 17:00 podczas premiery w Kinie Muranów. Zapraszamy!

www.pracowniacotopaxi.pl

PREMIERA „Dom od środka 3”
19 grudnia (poniedziałek), godz. 17:00
Kino Muranów
WSTĘP WOLNY

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze