Profesjonalny i amatorski międzynarodowy turniej tenisa stołowego

Profesjonalny i amatorski międzynarodowy turniej tenisa stołowego

W środę, 21 października, w hali Areny Ursynów (ul. Pileckiego 122) początek pięciodniowych, międzynarodowych zawodów w tenisie stołowym ITTF World Tour Warsaw Polish Open. OSiR Bemowo prowadzi natomiast zapisy do drugiego amatorskiego turnieju dzielnicy w tej dyscyplinie.

ITTF World Tour Warsaw Polish Open
W Arenie Ursynów zagrają najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z całego świata. Na liście startowej są mistrzowie i medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata, zdobywcy Pucharu Świata, medaliści mistrzostw poszczególnych kontynentów. Takiej liczby gwiazd tenisa stołowego nigdy wcześniej nie było w Polsce. Wśród najbardziej utytułowanych zawodników znajdą się reprezentanci Chin.

Podczas zawodów przy stołach spotkają się najlepsi reprezentanci Polski, na czele z Li Qian, medalistką Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy (gra pojedyncza, podwójna, turniej drużynowy). Zobaczyć będzie można także Natalię Partykę i Katarzynę Grzybowską, medalistki Mistrzostw Europy. Wśród panów przy stołach pojawią się m.in. Daniel Górak, Wang Zeng Yi i wschodząca gwiazda Jakub Dyjas.

W środę i czwartek, 21-22 października, rozgrywane będą spotkania eliminacje, natomiast od piątku, 23 października, odbywać się będą zawody główne singla i debla seniorów oraz turnieje U-21 kobiet i mężczyzn.

ITTF World Tour Warsaw Polish Open jest przedostatnim turniejem przed wielkim finałem cyklu World Tour, który odbędzie się w grudniu w Lizbonie.

Wstęp na cały pięciodniowy turniej jest bezpłatny. Zawody współfinansowane są ze środków m.st. Warszawy.

Więcej informacji oraz harmonogram rozgrywek ITTF World Tour Warsaw Polish Open tutaj.

II Amatorski Turniej Tenisa Stołowego
Do czwartku, 5 listopada, Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w dzielnicy Bemowo prowadzi zapisy do II Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody odbędą się w niedzielę, 8 listopada, w hali sportowej przy ul. Obrońców Tobruku 40.

Rozgrywki prowadzone będą aż w 8 kategoriach:

  • A – dzieci – dziewczęta do lat 12;
  • B – dzieci – chłopcy do lat 12;
  • C – młodziczki – dziewczęta 13-17 lat;
  • D – młodzicy – chłopcy 13-17 lat;
  • E – seniorki – kobiety 18-40 lat;
  • F – seniorzy – mężczyźni 18-40 lat;
  • G – pasjonatki – kobiety powyżej 41 lat;
  • H – pasjonaci – mężczyźni – powyżej 41 lat.

We wszystkich kategoriach obowiązuje 2-letni okres karencji. Oznacza to dwuletnią przerwę uczestnictwa w rozgrywkach wymagających posiadanie licencji Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W turnieju może wziąć udział maksymalnie 140 uczestników. Zawodnicy z kategorii A-D są zwolnieni z opłaty startowej, natomiast w przypadku osób z grup E-H wynosi ona 10 zł. Najlepsi zawodnicy turnieju, w każdej z kategorii, otrzymają nagrody rzeczowe.

Z pełnym regulaminem II Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego można zapoznać się tutaj.

plakat-final-gac

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu

Komentarze