Program wydarzeń w DOROŻKARNI

Program wydarzeń w DOROŻKARNI na cały grudzień

10 marca (niedziela), godz. 12.30 – TeatRanek na Siekierkach: spektakl OPOWIEDZIAŁ DZIĘCIOŁ SOWIE –  Teatr Czwarte Miasto

Jest to adaptacja nieco zapomnianej już bajki Jana Brzechwy. W przedstawieniu najważniejszą rolę odgrywają piosenki, spektakl  uczy uczciwości i pokazuje, że dobro zawsze popłaca. Dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, przenosząc się do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą im fascynującą historię o dwóch leśnych krętaczach!

Uwaga! Wstęp jest wolny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki.

 

16 marca (sobota), godz. 11.00 – 13.00 – WARSZTATOWNIA: W GOŚCIACH U PANI PIETRUSZKI

Idzie wiosna. Ostatnio różnie z nią bywa – raz jest za wcześnie, raz nieco później. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy stworzyli swoje własne, domowe ogródki. Co powiecie na mini-szklarnię, w które będziemy mogli wyhodować sobie szczypiorek czy pietruszkę? Ooo, jak wspaniały może być smak kanapek, kiedy obok pomidora znajdzie się na niej nasza domowa, świeża, zerwana przed chwilą zieleninka! Chcecie? Kto jest gotów na budowanie własnego ogródka?

Warsztaty poprowadzą: Katarzyna Salinger i Szymon Gotowski.

Koszt: 15 zł/osoba, obowiązują zapisy.

 

17 marca (niedziela), godz. 11.00 – 14.30 – Warsztaty z songwritingu.

Warsztaty z pisania własnych utworów dla uczestników zajęć wokalnych w Dorożkarni.

Warsztaty poprowadzi Dominika Barabas – piosenkarka, kompozytorka, aranżerka i autorka tekstów piosenek, która w swoim dorobku ma już trzy autorskie albumy.

Uczestnicy warsztatów poznają techniki pisania utworu (tekst i muzyka), na koniec zajęć wykonają wspólnie utwór powstały w trakcie zajęć.

Udział jest bezpłatny.

 

17 marca (niedziela), godz. 16.00 – 18.00 – GALERIA DOROŻKARNI: GODZINY Z WIDOKIEM, gobeliny.

Jednodniowa wystawa prac Danuty Kasińskiej.

Artystka, tkaczka, malarka. Jej główną inspiracją jest natura. Tworzy gobeliny – pejzaże o głębokiej, poruszającej palecie barw. W swoich pracach skupia się na relacji pomiędzy światłem a kolorem.  Nieustannie poszukuje nowych form wyrazu łącząc ze sobą rozmaite materiały i techniki. Oprócz tkaniny artystycznej w jej zainteresowaniach znajdują się także malarstwo i sztuka użytkowa. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą.

W Dorożkarni będzie można obejrzeć wybrane gobeliny tworzone w latach 2011–2018.

 

22 marca (piątek), godz. 9.00 – 15.00 – Młodzi Artyści Mokotowa – MAM to! – konkurs

Taneczny.                     

Dorożkarnia zaprasza zespoły taneczne, solistów, duety i mini formacje do udziału w konkursie w następujących kategoriach wiekowych:

– Grupa I – klasy 1-3 (szkoła podstawowa)
– Grupa II – Klasy 4-6 (szkoła podstawowa)
– Grupa III – Klasy 7-8, gimnazjalne i liceum

Termin zgłoszenia: 15.03.2019 r.

Zasady: W Konkursie przewidziana jest jedna kategoria taneczna: Taniec Nowoczesny: dopuszczalne są różne formy, gatunki i techniki taneczne np. modern, jazz, hip-hop, taniec współczesny, disco, videoclip dance, widowisko taneczne, taniec ludowy i inne. Uczestnicy występują z własnym podkładem muzycznym, oceni ich profesjonalne jury.

 

23 marca (sobota), godz. 18.00 –  InDanceGration 2018 – spektakl teatru tańca, wystąpią:                  Sonia Mirpuri, Teatry Tańca TEST i JAZZ oraz Studio JAZZ.  

Spektakl taneczny zrealizowany w ramach programu WIELOKULTUROWOŚĆ z Funduszu Animacji Kultury WPEK 2018.

Projekt InDanceGration to próba łamania stereotypów i schematów na temat „inności”,  jakie powszechnie  funkcjonują w naszym życiu codziennym.  To poszukiwanie porozumienia i tolerancji dla odrębności kulturowej.

Elementem finałowym jest utwór Zaproście mnie do stołu autorstwa W. Szymanowicza:

„Zaproście mnie do stołu. Zróbcie mi miejsce między Wami. Wspominajcie sobie trudne lata. Powiedzcie otwarcie co serdecznie boli? Może znajdzie się między wami voyager? Opowie o barwnych krajach, egzotycznych krajach (..)”

Występują: Sonia Mirpuri, Teatr Tańca Test oraz Studio i Teatr Tańca Jazz.
Choreografia: Izabella Borkowska
Opieka reżyserska: Darek Sikorski
Film: Jacek Różański
Wokal: Filip Rychcik.

 

24 marca (niedziela), godz. 12.30 – 15.30 – MAL SIEKIERKI: Planszówki z grupą CzeSiek i Zgrana Szafa.

CzeSiek i Zgrana Szafa – to nieformalna grupa z Siekierek. Po raz pierwszy zapraszają do MIEJSCA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ w Dorożkarni na wydarzenie przez nich zorganizowane.

Przyjść może każdy – i ten, kto pasjami gra w planszówki i ten, dla kogo będzie to pierwszy kontakt z tego typu wydarzeniem.

WSTĘP WOLNY!

 

26 marca (wtorek), godz. 18.30 – DEBATA OKSFORDZKA: ROZWIJANIE CZY PODCINANIE. WYBÓR SZKOŁY.

Debata oksfordzka (debata uniwersytecka) – rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi.

Przebieg debaty:

Rozpoczęcie:

Marszałek rozpoczyna debatę, informuje strony o jej zasadach oraz przedmiocie.

Debata spierających się stron:

Głos jest udzielany na przemian poszczególnym stronom. Zaczyna strona broniąca tezy[1].

Głos publiczności:

By móc zostać dopuszczonym do debaty, trzeba zwrócić na siebie uwagę marszałka, jeśli on udziela głosu to osoba ta przedstawia się (co zapisuje sekretarz) i dopiero przechodzi do wyrażenia opinii.

Podsumowanie:

Obie strony podsumowują wszystkie wystąpienia.

Głosowanie:

Ostatnią częścią debaty jest głosowanie. Tradycyjnie w Oksfordzie odbywa się poprzez wyjście przez odpowiednie drzwi. Najczęściej głosowanie odbywa się przez podniesienie ręki.

WSTĘP WOLNY!

 

30 marca (sobota), godz. 10.00 – 12.30 – WARSZTATOWNIA: RODZINNE WARSZTATY CERAMICZNE

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl  przysłowia – nie święci garnki lepią – gliniane dzieła tworzyć może każdy, nawet ci, którzy myślą , że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego,  rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym w arkana sztuki ceramicznej prowadzący – Janusz Żabowski pokazuje techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służy radą i pomaga przy drobnych niepowodzeniach. Nie narzuca jednak tematu pracy.

Koszt: 30 zł/osoba

Siekierkowska 28, 00-709 Warszawa, Polska

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze