Projektowanie oparte na rzemiośle #3

Projektowanie oparte na rzemiośle #3

Jak pomysły młodych projektantów mogą zaistnieć w ofercie tradycyjnego warsztatu rzemieślniczego? Czy mogą poprawić jego funkcjonowanie? Spotkanie będzie okazją do podsumowania projektu rewitalizacyjno-badawczego poświęconego szewstwu na przykładzie Specjalistycznej Spółdzielni Pracy „Stopa”.

Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną materiały edukacyjne „Zasady świadomego projektowania w oparciu o lokalne dziedzictwo” dla osób pragnących realizować swoje projekty z miejskimi wytwórcami.

Druga część spotkania zostanie poświęcona zadaniu zrealizowanemu w Eksperymentalnej Pracowni Drewna Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie, tj. projektowaniu i wykonaniu ozdób szklanych inspirowanych legendami miejskimi.

Udział wezmą: Ewelina Czaplicka-Ruducha, absolwentka Katedry Mody ASP w Warszawie,

Jan Garstka, Aleksandra Filimon, Magda Jerzak – studenci Wydziału Wzornictwa oraz Karolina Król, studentka IV roku w Instytucie Psychologii Ekonomicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS (stażystka w Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS, oddelegowana do współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi).

Prowadzący: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Paweł Jasiewicz

 

23 Lutego 2017, godz: 18.00
Warszawa – Praga Północ, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Sala Praski Penthouse, wstęp wolny.

Rzemieślnicy z prawego brzegu są żywą częścią lokalnego dziedzictwa. Chcesz ich poznać, zobaczyć, jak pracują, posłuchać ich historii? Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy, prowadzi cykl spotkań i warsztatów pt. Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy. Zapraszamy w ostatni czwartek miesiąca w ramach Praskich czwartków, czyli wydarzeń organizowanych w Muzeum Warszawskiej Pragi.
W ramach cyklu odbywa się również dokumentacja pracy rzemieślników, jak również prowadzony jest program „Projektowanie oparte na rzemiośle”, w ramach którego młodzi designerzy współpracują z doświadczonymi mistrzami.

Grzybu

Komentarze