Propozycje Zamku Królewskiego

Propozycje Zamku Królewskiego

4 lipca (sobota), godz. 11.30

Spotkania wokół wystawy: „Nowy poczet władców Polski. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko”
Królestwo polskie murowane. Kazimierz Wielki jako gospodarz

Prowadzenie: Sławomir Kosim
Wstęp na podstawie bezpłatnego biletu upoważniającego także do zwiedzenia wystawy

5 lipca (niedziela), godz. 17.00
Sala Odczytowa (Kinowa)

Wykład z cyklu: „Spotkania wokół wystawyPraemiando Incitat. Order Świętego Stanisława 1765 – 1831.”
W 250. rocznicę powołania Orderu

W poszukiwaniu zaginionego klucza. Szambelanowie JKM-ci i ich klucze
Prowadzenie: Maria Brodzka-Bestry

Wstęp wolny

Lato w Zamku 2015 r.- Oferta edukacyjna Zamku Królewskiego w Warszawie

Zajęcia dla dzieci
Na czas wakacji organizatorzy przygotowali specjalny program dla dzieci (6 – 10 lat), spędzających lato w Warszawie. Serdecznie zapraszają na zajęcia, podczas których dzieci poznają życie w minionych wiekach, ginące rzemiosła i wiele innych tajemnic Zamku.

Królewskie spacery. W światłach rampy

Królewskie spacery. W światłach rampy… to wakacyjny program w ramach akcji Lato w mieście 2015 dla grup dzieci z warszawskich placówek edukacyjnych pozostających podczas wakacji w Stolicy, a także uczestników indywidualnych. Program rozwija zainteresowania, kreatywność i aktywność dzieci oraz młodzieży. Ma wspomagać ich rozwój: intelektualny, emocjonalny, społeczny, etyczny, fizyczny i estetyczny. Realizowany jest w formie warsztatów, wykładów, działań teatralnych, ćwiczeń i eksperymentów fizyczno- chemicznych oraz muzycznych animacji.

Akadamia Sztuk Dawnych – Zrozumieć Rosję

Akademia Sztuk Dawnych to cykl wykładów i warsztatów, adresowanych do młodzieży gimnazjów i liceów o zainteresowaniach z zakresu historii i historii sztuki oraz dziedzictwa narodowego. Program ten, prowadzony od 2010 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, jest efektem współpracy merytoryczno-organizacyjnej Pracowni Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Fundacji ART. Tegoroczny cykl tematycznie poświęcony jest kulturowej specyfice ojczyzny Puszkina i Dostojewskiego.

Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty

„Raz, dwa, trzy…” to międzymuzealna gra organizowana z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego od 2011 roku. W okresie wakacji kilkanaście stołecznych muzeów i placówek wystawienniczych, w tym Zamek Królewski w Warszawie, przygotowuje zestaw zadań dla dzieci, które przynajmniej część lata spędzają w mieście. Każdego roku gra dotyczy innego tematu. Tym razem dla dzieci i ich rodziców przygotowano łamigłówki związane z najbardziej pomysłowymi mieszkańcami Warszawy.

Zajęcia dla indywidualnych uczestników odbywać się będą w kolejne wtorki i czwartki lipca i sierpnia – zawsze o godzinie 10.00. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisywanie dzieci. Telefoniczne zgłoszenia przyjmuje Punkt Informacji zamkowej, tel. 22 35 55 170. Ilość miejsc ograniczona.

Wejście na podstawie biletu wstępu:

7 zł od dziecka
10 zł dziecko z opiekunem

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywać się będą od poniedziałku do piątku – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Wszelkich informacji udzielą pracownicy Działu Oświatowego, tel. 22 35 55 114 lub 22 35 55 105.

Zgłoszenia (pocztą lub faksem) organizatorzy proszą przysyłać do Działu Oświatowego Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4, 00 – 277 Warszawa, fax 22 35 55 105), podając koniecznie telefon kontaktowy.
UWAGA! Podczas zajęć wymagana jest obecność opiekunów grup.

Cena biletu grupowego: 150 zł

Dokładny plan zajęć znajdziecie na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/lato-w-zamku

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze