Przebudzenie wiosny -TANIEC/TEATR/MUZYKA/FOTOGRAFIA

„Przebudzenie wiosny” to wydarzenie kulturalne łączące w sobie teatr, muzykę, taniec i fotografię. Przywitajmy wiosnę kulturą! Obudźmy się do życia, do radości, do wspólnego spotkania z kulturą i drugim człowiekiem. Będzie to wieczór pełen emocji i pięknych doznań za sprawą wyjątkowych artystów, którzy spotkają się na scenie.

Impreza odbędzie się w Soho by Yareal oraz Teatrze Soho 21 marca 2019 roku, start o godz. 18:00.

Program:
godz. 18:00 spektakl „One” – hala 19
godz. 19:00 spektakl „Jednocześnie” – Teatr Soho
godz. 20:00 spektakl STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia!” – hala 19
godz. 21:00 koncert Mariny Mulopulos i Borysa Kunkiewicza – budynek 58
od godz. 18:00 do końca imprezy – wystawa fotografii Jacka Poremby

Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.
Przedsięwzięcie nie będzie biletowane, konieczna jest rezerwacja miejsc kasa@teatrsoho.pl tel. 535 395 513

Spektakle:

„One”
Koncept i realizacja: Katarzyna Kania, Katarzyna Ustowska, Patryk Durski i Piotr Stanek
Dramaturgia: Katarzyna Kania
Występują: Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek, Patryk Durski
Muzyka: Michał Drabczyk
Reżyseria świateł: Michał Kołodziej
Produkcja: Stowarzyszenia Teatr Dada von Bzdülöw oraz Teatru Wybrzeże w Gdańsku
Spektakl rozpoczyna się od tańca, a taniec od interakcji ciał, dźwięku i obiektów. Ciała i obiekty z kolei – rozpoczynają się w cielesnym „kolektywie”. Poszukiwania tancerzy koncentrują się wokół twórczej i destrukcyjnej kolektywności oraz jej dynamik, a powstająca forma pozwala na grę, odkrywanie możliwości i granic tego kolektywu. ONE napędzany jest nieustanną fascynacją: budowaniem i dekonstrukcją, sensem i nonsensem, całością i czarną dziurą. Poprzez zabawę z formą- spektakl balansuje na cienkiej granicy między eksperymentem a rozrywką. Opiera się na poetyckim dialogu pomiędzy jednostkowością a kolektywem. W przestrzeniach pomiędzy dźwiękami, tańcem i choreografią – ukryte są pytania o to, kim jesteśmy sami i jak możemy być razem.

„Jednocześnie”Jewgienija Griszkowca – monodram Przemysława Stippy
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Występuje: Przemysław Stippa
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Muzyka: Jacek Grudzień
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Gąsior
Producent wykonawczy: Marta Bojarska
produkcja: stippart i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Na pierwszy rzut oka nasze życie jest serią następujących po sobie wydarzeń, czynności, myśli. Jednak, gdy spojrzymy na siebie uważniej, okazuje się, że – to, co w nas i to, co obok nas – dzieje się jednocześnie. W tym samym czasie myślimy o rożnych sprawach, wykonujemy kilka czynności, jesteśmy częścią wielu grup czy społeczności, a nasze ciała można podzielić na elementy, które działają synchronicznie. Temat jednoczesności tak mocno zafascynował bohatera monodramu Griszkowca, że postanowił na oczach widzów dokonać wiwisekcji własnego życia, rozłożyć je na czynniki pierwsze i odpowiedzieć na ważne pytania. Kim jestem? Czy mój mózg, moja ręka, moje oko to też ja? Jak mam postrzegać świat? Jak rozumieć w nim siebie? Jak czerpać z niego więcej? Spektakl jest zaproszeniem do intymnej podróży w głąb nas samych, do rozmowy o człowieku, jego cielesności, emocjonalności, wrażliwości.

„STRYJEŃSKA. Let’s dance Zofia!”, monodram Doroty Landowskiej
Kreacja aktorska: Dorota Landowska
Reżyseria: Joanna Lewicka
Wideo: Anna Duda
Kostium i scenografia: Elbruzda (Marta Góźdź)
Muzyka: Christoph Coburger
Dźwięk: Lech Pukos
Światło: Damian Bakalarz
Asystent reżysera: Paulina Prokopiuk
Kierownictwo produkcji: Łukasz Wójtowicz
Na podstawie dramatu Anny Dudy „Let´s dance, Zofia!“
Scenariusz: Anna Duda, Dorota Landowska, Joanna Lewicka
Produkcja: Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Teatr Muzyczny w Lublinie
Wykonanie muzyki: zespół Teatru Muzycznego w Lublinie oraz doangażowani:
Dariusz Domański – trąbka
Marcin Domański – klarnet
Ilona Drozd – marimba, wibrafon
Maksymilian Grzesiak – skrzypce
Karolina Hordyjewicz – pianino
Tomasz Jusiak – gitara
Krzysztof Redas – perkusja
Mariusz Rybski – kontrabas
Wojciech Sochacki – puzon
Karol Wróblewski – kotły
Emil Tarnowski – akordeon Jarosław Wrona – akordeon
Historia Zofii Stryjeńskiej to opowieść o jej miłości do męża, Karola Stryjeńskiego, o marzeniu by budować rodzinne gniazdo, ale także jednoczesnej potrzebie samotności, w której spełniałaby się jako malarka. Zofia, walcząc o miłość do człowieka i miłość do sztuki, wpada w swoisty obłęd, szaleństwo, z powodu którego mąż dwukrotnie i „dla jej dobra” umieszcza ją w szpitalu psychiatrycznym. Może to jednak jego sposób na wolność od szalonej miłości, dla której Zofia biega za Karolem po Zakopanem, a nawet goni go z rewolwerem po Paryżu?


Koncert:

Koncert Mariny Mulopulos z zespołem (Paolo del Vecchio i Luca Urciuolo)

Marina Mulopulos to włosko-grecka piosenkarka, ma rzadki talent: potrafi używać swojego głosu jako instrumentu, od wielu lat eksperymentuje ze swoim głosem jako narzędziem. W swoich piosenkach opowiada o radościach i smutkach, emocjach i sugestiach, które każdy skrywa w swojej duszy. Śpiewa i pisze zarówno w języku greckim, jak i włoskim. W swojej twórczości Marina łączy siłę jej ojczyzny – Grecji, jej doświadczenie we Włoszech oraz blues całego świata, którego słucha i czerpie inspiracje.
Koncert i jam session Borysa Kunkiewicza wraz z artystami polskiej sceny muzycznej

Borys Kunkiewicz – urodzony w Lublinie, rocznik 1988. W wieku szkolnym udzielał się w muzycznych projektach takich jak Michelle Was Wrong, Olga Matuszewska, Devoted and Rudd Sound oraz Gap Year. Po ukończeniu studiów inżynierskich na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej wrócił do Lublina i zaczął zajmować się produkcją muzyczną i organizacją imprez promujących nową, polską muzykę na lubelskiej scenie pod szyldem OBRS EVENTS (The Dumplings, Mikromusic). Tutaj też założył z bratem pracownię architektoniczną Kunkiewicz Architekci. W 2012 roku rozpoczął działalność muzyczną jako Stonkatank i OBRS. W 2014 roku wraz z Łukaszem Maronem stworzył zespół Flemings. W roku 2016 zaczął współpracę z braćmi Kacperczyk jako Suumoo. W pierwszej połowie 2018 roku stworzył album solowego projektu – Floson (FLSN). Skomponował muzykę do Szekspirowskiego dramatu – “Wieczór Trzech Króli”, w reżyserii Artura Tyszkiewicz, którego premiera miała miejsce w styczniu 2019. Obecnie pracuje nad kilkoma multidyscyplinarnymi projektami, łącząc architekturę, muzykę i nowe media.

Wystawa:

Wystawa fotografii Jacka Poremby – specjalnie stworzony z okazji naszego wydarzenia cykl fotografii pod tytułem „Przebudzenie wiosny”. Jacek Poremba – urodził się w Łodzi w 1966 roku. Jako profesjonalny fotograf pracuje od 1990 roku. Poremba specjalizuje się w modzie, portrecie i fotografii reklamowej. Pracował dla najważniejszych polskich magazynów: Viva, Uroda, Pani, Gala, Cosmopolitan, Twój Styl i Marie Claire. Jest także autorem wielu okładek płyt CD i LP: Kayah/Bregovic, Nosowska, Lipnicka/Porter, Bartosiewicz, Kowalska, Jopek, Kora, Maria Peszek. Inną dziedziną działalności artystycznej Jacka Poremby jest współpraca z Operą Narodową w pracach nad plakatami operowymi dla takich reżyserów, jak Mariusz Treliński i Krzysztof Warlikowski. Jest autorem portretów wielu artystów i znanych osób z Polski i ze świata. Najważniejsze nagrody: wyróżnienie w konkursie Nikona (Japonia, 1993), 2-ga nagroda w konkursie Polaroida (USA,1998), Gold Eagles dla Joasi Klimas katalogi (1998).

Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.
Przedsięwzięcie nie będzie biletowane, konieczna jest rezerwacja miejsc kasa@teatrsoho.pl tel. 535 395 513

Mińska 25, 03-821 Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze