Reggae Classics w Boogaloo Beach Bar

Reggae Classics w Boogaloo Beach Bar

Reggae na dobre zadomowiło się w gościnnych prograch Boogaloo Beach Bar. Starannie wyselekcjonowe dźwięki z jamajki i nie tylko, często można usłyszeć w soboty w ramach „Mystic Nights”, jednak przede wszystkim pasjonatów tej muzyki organizatorzy zapraszają na środowy cykl „Reggae Classics”. Kolejna jego odsłona już 10 czerwca na żoliborskiej plaży, zagrają Malik i Sebafari!

Malik
Kolekcja Malika liczy ok. 8 tysięcy 7″ singli i LP, po które jeździł min. na Jamajkę. Część z tych zbiorów, przeplatanych dubplate’s (utworami nagranymi specjalnie dla SingleDread) można będzie usłyszeć w środy, właśnie w Boogaloo. Malik jako selektor specjalizuje się w graniu z wokalistami. Na jednej scenie występował z takimi artystami jak: Jah Mason, Lutan Fyah, Perfect Giddimani, Ras Zahari, Daddy Freddy, Solo Banton,, Bob One, Junior Stress, Grubson, KaCeZet i wielu innych. Lista jest długa. Był jednym z założycieli portalu reggaenet.pl.
SingleDread to sound system z Warszawy, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa Malik i MadMajk. Powstał w 2002 r. Na początku SingleDread funkcjonowal jako soundsystem oraz dystrybucja płyt winylowych. Obecnie działa w składzie Malik (selektor), MadMajk (MC), Czapla (Selektor). Od początku istnienia zagrali kilkaset imprez/koncertów na terenie Polski oraz poza granicami kraju: Niemcy, Hiszpania (Ibiza), Czechy, Litwa, Rosja. Wielokrotnie wystepowali na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce.

Sebafari
Selektor z Selekta Sound System z Żoliborza. Od lat 90-tych, razem z Gwoździem zagrali setki imprez w najdziwniejszych miejscach. Sebafarii stroni od swojej obecności w sieci. Legenda Warszawskiego Żoliborza najbardziej zazielenionej dzielnicy Warszawy. Od kilkunastu lat dzielnie promuje muzykę na Warszawskiej scenie reggae. Z Selekta Sound tworzy niesamowite pełne energii bootlegi, remixy, mixtape’y. Sebafari Selekta prezentuje głownie sety starannie dobranych utworów roots, digital roots, uk dub, czasem modern reggae aby uczcić świetność Jah Rastafari.

10 czerwca, godz 21:00
Boogaloo Beach Bar
Wybrzeże Gdyńskie 2
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze