Rembertowskie Pożegnanie Lata

Rembertowskie Pożegnanie Lata

Organizatorzy zapraszają na Rembertowskie Pożegnanie Lata!

Razem pożegnajmy lato!

Piknik rodzinny z okazji Rembertowskiego Pożegnania Lata odbędzie się już 12 września. Na dziedzińcu rembertowskiego ratusza stanie nie tylko scena, z której rozbrzmiewać będzie muzyka, ale również dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz stanowiska partnerów wydarzenia, gdzie na uczestników imprezy będzie czekała cała masa atrakcji. Impreza startuje o godzinie 14:00. Nie może Was tam zabraknąć!

Zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna niechętnie żegnają wakacje i wracają do swoich obowiązków. Ciężko rozstać się z letnimi wojażami oraz błogim lenistwem, by we wrześniu rozpocząć rok szkolny! Dlatego też, Urząd Dzielnicy Rembertów postanowił osłodzić mieszkańcom ten czas i zorganizował piknik rodzinny, będący dobrą okazją do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, być może ostatniej już przed zbliżającą się jesienią.

W drugą sobotę września, dziedziniec ratusza, służący na co dzień jako parking samochodowy, rozbłyśnie pełną feerią barw i dźwięków. Już od godziny 14:00 na scenie pojawią się lokalni artyści – tancerze, muzycy i aktorzy, by zaprezentować publiczności swój talent. Zobaczymy wykonawców w różnych grupach wiekowych i usłyszymy naprawdę zróżnicowany repertuar od rytmów disco po muzykę alternatywną. Będą zarówno znane covery, jak i własne kompozycje.

Poza sceną będzie równie ciekawie. Tuż po zakończeniu występów, punktualnie o godzinie 18:00 odbędzie się happening „Motyle” w wykonaniu Teatru AKT. Nieudolny łowca motyli spróbuje złapać ciekawe okazy do swej kolekcji. Bajecznie kolorowe, nienaturalnej wielkości, Motyle – Elfy nie są jednak łatwą zdobyczą. Nie zabraknie tez dmuchanych zamków, trampolin i zjeżdżalni, z których dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie. Ponadto rembertowskie instytucje kultury na swoich stoiskach zorganizują malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, a nawet warsztaty ceramiki. Straż Pożarna zaprezentuje prawdziwy wóz ratowniczo-gaśniczy, za którego kierownicą będzie można zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wiele atrakcji zapewni także uczestnikom pikniku Straż Miejska. Dla najmłodszych przygotuje konkursy plastyczne i sportowe, a także mnóstwo kolorowanek, rebusów, krzyżówek i innych łamigłówek. Fanów motoryzacji zaciekawi zapewne w pełni wyposażony radiowóz. Strażnicy Miejscy zaprezentują również pokaz taktyk i technik podejmowania interwencji, a także pokaz pierwszej pomocy. Na Rembertowskim Pożegnaniu Lata nie zabraknie policjantów z Komisariatu Rzecznego w Warszawie i słynnego już Kapitana Wyderki – dużej, pluszowej maskotki w policyjnym mundurze! Kapitan Wyderka wraz z kolegami i koleżankami postara się poprzez zabawę wpoić dzieciom wiele przydatnych zasad bezpieczeństwa. Oprócz tego, pod ratuszem spotkają się z mieszkańcami policjanci z komisariatu w Rembertowie, przedstawiciele Akademii Obrony Narodowej, Stowarzyszenia Przeszczepionych Serc i wielu, wielu innych podmiotów. Warto odwiedzić też stoisko biura podróży Travelplanet – sponsora części atrakcji. Firma nie tylko zaprezentuje swoją bogatą ofertę wycieczek, ale też przeprowadzi konkurs, w którym można wygrać kamerę HP F150 oraz inteligentne breloczki. Wystarczy wypełnić kupon konkursowy i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny.

Na zakończenie imprezy wystąpi Sarsa. Uczestniczka programu „The Voice od Poland” wydała właśnie swój debiutancki album, a jej przebój „Naucz mnie” od kilku miesięcy nuci najprawdopodobniej cała Polska. Obecnie, w stacjach radiowych lansowany jest już drugi singiel Sarsy – „Indiana”. Obie te piosenki usłyszymy z pewnością 12 września w Rembertowie.

Imprezę poprowadzi prezenter radiowy i szef muzyczny radia WAWA – Paweł Wiszniewski, którego publiczność miała już okazję poznać podczas ostatniego Święta Rembertowa.

Wydarzenie na Facebooku: http://www.facebook.com/events/1172343629458450/

12 września, godz. 14:00
Aleja gen. A. Chruściela 28,
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze