Resina – wiolonczela solo, koncert Karoliny Rec

Resina - wiolonczela solo, koncert Karoliny Rec

„Przeszłam przez wszystkie szczeble klasycznej edukacji muzycznej i zawsze chciałam burzyć – tak po cichutku, a potem coraz mocniej – stereotypy na temat klasycznych instrumentów. Odkąd pamiętam, ciągnęło mnie w te rejony bardzo mocno.”

Karolina Rec – niezwykle utalentowana wiolonczelistka, kompozytorka, muzykoterapeutka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego – dopięła swego. Na scenie muzyki niezależnej jest obecna od 8 lat. Współtworzy bądź współtworzyła zespoły takie jak: Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki, Nathalie and The Loners (z którym w marcu br. zagrała piękny koncert w Dziku), Anthony Chorale czy zespół nominowanego do „Paszportów Polityki” Michała Bieli. Jest współautorką licznych wydawnictw płytowych, a także muzyki do kilkunastu spektakli teatralnych (w tym świetnie przyjętego „Pinokia” w Nowym Teatrze: www.nowyteatr.org/pl/event/pinokio). Współpracowała też z Girls Against Boys, Paulem Brody’m, Piotrem Kurkiem, Ścianką czy Coldair.

Grę Rec charakteryzuje przede wszystkim osobisty język improwizacji i alternatywne podejście do melodii. Niebawem ukaże się jej solowe wydawnictwo „Resina”, które jest owocem eksperymentów łączących wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne. To czasem prawie piosenki, czasem bardziej rozbudowane intuicyjne impresje, a ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu.

Karolina lubi grać w plenerze. Z różnymi składami bądź solo występowała już w lesie czy nad Wisłą. Jeśli pogoda dopisze, materiał z nadchodzącej płyty zaprezentuje w ogrodzie. Zapowiada się jeden z najpiękniejszych koncertów tego lata.

23 lipca, godz. 20:00
Dzik
Belwederska 44 A
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze