Ritmo!! // Batucada na Placu Defilad

Ritmo!! // Batucada na Placu Defilad

Miejską dżunglę już na Placu Defilad mamy, a teraz pora na małą Copacabanę i karnawał w środku lata! Jak co roku, pod Kulturalną zabrzmią brazylijskie bębny, które nikomu nie pozwolą ustać w miejscu.

W programie:
Koncert grupy perkusyjnej Ritmolanda (Holandia)
Koncert szkoły samby-batucada Ritmo Bloco
Na dobry początek wystąpi grupa uczestników otwartych warsztatów batucady dla początkujących, które odbywają się w dniach 11-12 lipca. Szczegóły: www.fb.com/1654439728108351
A po koncertach gorąca impreza do białego rana! Muzyczną selekcję w klimatach tropikalno-afro-latynoskich ze swojej kolekcji winyli zaserwuje Senhor Efebo.

Jak defilować po Placu, to tylko w rytmie samby!

Informacje o artystach:

RITMOLANDA / www.ritmolanda.com
Zespół wystąpi w składzie: Bas Kok, Carolien Sleven, Demi Kok, Joey van der Krogt, Jonas Nieuwenbroek, Pim Buitenhek, Remco Klerks, Sjoerd Rooseboom, Paul van Nispen

RITMO BLOCO / www.ritmobloco.com
Otwarta szkoła i grupa samby batucady działająca w Warszawie od 2012 roku, prowadzona przez Mikiego Wieleckiego, lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco to też zgrana grupa ludzi uczestnicząca w koncertach, warsztatach, wspólnych wyjazdach i środowiskowych imprezach.
Miesiące intensywnej pracy, opartej na oryginalnych wzorcach z Brazylii, zaowocowały rozwojem zespołu, który mimo stosunkowo krótkiej historii zapraszany jest na występy na międzynarodowych festiwalach (np. Karneval der Kulturen w Berlinie, Bom Dia Brasil w Warszawie, Warszawskie Wielokulturowe Street Party, drumpoint Slovakia w Nitrze), do oprawy wielkich imprez sportowych, jak i do realizacji telewizyjnych (Świat się Kręci, The Voice of Poland).
Ritmo Bloco organizuje jedyny w tej części Europy zimowy festiwal samby – Festiwal Samba Grzeje.

SENHOR EFEBO / Diversao Soundsystem
Miłośnik kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. DJ i perkusista, maniak analogowego brzmienia i propagator szeroko pojętej muzyki tropikalnej. Współpracuje z takimi polskimi kolektywami, jak Soulservice, Break da Funk czy Uratujmy Afrobeat.
W roku 2003 założył, wraz innymi miłośnikami perkusyjnych dźwięków, batucadę o nazwie Sambasim, z którą koncertowała w Polsce i za granicą. W 2009 brał udział w trasie koncertowej z Barbossa Trio, wspierając kompozytora i gitarzystę Wagnera Barbose. Na przełomie stycznia i lutego 2010 roku uczestniczył w projekcie Brasil Cantado z pianistą Kubą Pałysem i gitarzystą To Brandileone. Przez rok 2012 wspierał akustyczny skład Open Source. W trakcie impreza najchętniej serwuje muzykę wspomaganą grą na „żywych” instrumentach perkusyjnych. Najnowszy projekt DJ-ski Efebo to Diversao Soundsystem, skupiający się wokół Funkowej Sceny Brazylijskiej.
Do posłuchania: www.mixcloud.com/Senhor_Efebo, http://soundcloud.com/senhor-efebo/tracks

Organizator: Cafe Kulturalna w ramach cyklu wydarzeń „Kulturalna na Placu Defilad”

17 lipca, godz. 22:00
Plac Defilad
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze