Rockowa Agyness B. Marry w Stacji Mercedes

Rockowa Agyness B. Marry w Stacji Mercedes

W piątek, 17 lipca, o godzinie 20.00 przed publicznością w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi Agyness B. Marry – kompozytorka, gitarzystka, autorka tekstów i wokalistka. Jej muzyka to fuzja mocnego, rockowego brzmienia z kobiecą wrażliwością.

Agyness B. Marry często określana jest jednym z największych odkryć ubiegłego roku. Mówi się o niej, że wręcz wtargnęła na polską scenę muzyczną i wielu wierzy, że zagości na niej zdecydowanie na długo. Zadziorna, a jednocześnie kobieca i delikatna artystka śpiewa, gra na gitarze, komponuje oraz pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas.

Debiutancki album artystki zatytułowany po prostu Agyness B. Marry to 12 brudnych, rockowych utworów. Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń, a realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album przesiąknięty jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

Sama Agyness mówi o krążku Płyta jest jak mój charakter, czasem mocny (jak Dirty Water czy Break Up Breakdown), a innym razem delikatny i ciepły (chociażby w Among Lights). Niektóre z tych piosenek powstały rok temu, inne mają wiele lat. Ten materiał to przekrój mojego dotychczasowego życia, moich emocji, wzlotów i upadków.
Album jest bardzo osobisty, emocjonalny i szczery.

Wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło Agyness B. Marry wystąpić na głównej scenie ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie. W listopadzie zagrała podczas Europejskich Targów Muzycznych Co jest grane w Warszawie. Występowała też jako support przed Brodką, Skubasem, czy Ballet School. W tym roku ma już za sobą koncert na Orange Warsaw Festival i Open’erze, gdzie została bardzo ciepło przyjęta.

Jakie wrażenie Agyness B. Marry zrobi na publiczności w Stacji Mercedes? Warto przekonać się już 17 lipca.
Serdecznie zapraszamy na koncert Agyness B. Marry w Stacji Mercedes.
Agyness B. Marry Rainbow: https://www.youtube.com/watch?v=WtEhuwJMwsw
Agyness B. Marry Break Up Breakdown: https://www.youtube.com/watch?v=O5qDZU2z1Ho

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

Program kolejnych wydarzeń:

Harmonogram_wydarzen_Stacja_Mercedes_13_19.07

17 lipca, godz. 20:00
STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze