Rusza 32. Warszawski Festiwal Filmowy

Rusza 32. Warszawski Festiwal Filmowy

Prawie 180 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych z 61 krajów świata obejrzą goście 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się od 7 do 16 października w Multikinie w Złotych Tarasach i w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

Goście festiwalu zobaczą te filmy jako pierwsi, ponieważ Warszawski Festiwal Filmowy prezentuje tylko produkcje, które nie były wyświetlane wcześniej w Polsce. Znaczną część programu festiwalowego stanowią premiery światowe, międzynarodowe i europejskie.

Na program WFF składa się pięć sekcji konkursowych: Konkurs Międzynarodowy, główny konkurs festiwalu dla filmów fabularnych z całego świata, Konkurs 1-2, dla debiutantów, Konkurs “Wolny Duch”, dla filmów niezależnych, niekonwencjonalnych, nowatorskich, Konkurs Filmów Dokumentalnych, dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych i Konkurs Filmów Krótkometrażowych, dla filmów krótkometrażowych z całego świata.

Zaplanowano także pokazy specjalne, na których zobaczymy filmy fabularne i dokumentalne nagradzanych i uznanych reżyserów i odkrycia – filmy wybrane z programu czołowych międzynarodowych festiwali. W programie znalazły się również: polska klasyka – projekcje filmów należących do klasyki polskiego kina, Rodzinny Weekend Filmowy – propozycje dla najmłodszych widzów i ich rodziców oraz Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2016 – krótkie filmy polskich reżyserów z ostatniego sezonu.

W 2009 r. Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do elitarnego grona piętnastu imprez, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe festiwale filmowe – obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, Goa i Talinn.

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze