Ruszyła instalacja świątecznych dekoracji

Ruszyła instalacja świątecznych dekoracji

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął montaż świątecznej iluminacji. Choinki, które wkrótce zostaną oświetlone, montowane są na ul. Emilii Plater.

Wprawdzie do świąt jeszcze ponad miesiąc, ale w stolicy już zaczęły się przygotowania. W czwartek rozpoczął się montaż choinek na Emilii Plater. – Widać, że to początkowa faza budowy. Choinki tworzone są z metalowych kręgów, które robotnicy nakładają jeden na drugi.

Wkrótce wzdłuż Traktu Królewskiego powstanie szlak o długości ponad 20 km. Na Krakowskim Przedmieściu ponownie pojawią się dekoracje wolnostojące, które w zeszłym roku wzbudzały ogromne zainteresowanie. Były to kolorowe prezenty i wielka bombka.

Iluminacja pojawi się również na ul. Świętokrzyskiej, pl. Powstańców Warszawy i na pl. Wileńskim.

Jak zapowiada ZDM, na stołecznych ulicach zapłoną dwa miliony energooszczędnych światełek w 740 elementach dekoracji. Najwięcej, bo aż 169 będzie zdobionych bombkami parasolek królewskich.

– Świetlne dekoracje stolicy zużywają 10-krotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Choinka na placu Zamkowym potrzebuje tyle prądu, co wypiek świątecznego sernika. Koszt zużycia jednej godziny iluminacji świątecznej to 70 złotych – czytamy na stronie ZDM.

Dekoracje będzie można podziwiać do początku lutego 2016 roku.

Grzybu

Komentarze