Rycerzyki, Łagodna Pianka – Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015

Rycerzyki, Łagodna Pianka - Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015

Będzie muzycznie, będzie koncertowo, będzie bardzo młodo i obiecująco.

Koncertowy cykl w Cudzie Nad Wisłą to wydarzenia, podczas których zobaczycie debiutantów polskiej sceny muzycznej, a także tych, którzy zdążyli już na niej nieźle namieszać!

Podczas dziewiątego koncertu organizatorzy zapraszają na występ Rycerzyki i Łagodna Pianka.

RYCERZYKI

Rycerzyki to krakowska szóstka silnie ze sobą związanych piosenkowych ludzików. Wszystko zaczęło się od Karola i Gosi luźnie improwizujących na gitarze, werblu i komunijnym Casio.

“Przygody smutnego rycerzyka” Ścianki uchwyciły klimat jednego z Karolowych szkiców i stąd pomysł na nazwę zespołu, którego skład wkrótce się uformował. Na próbach zaczęli pojawiać się Maciek i Michał z Die Flöte, a także Aga i Olek.

Rycerzyki zaczęły cyzelować koronkową osnowę spontanicznie wymyślanych przez Gosię melodii. Dojrzałymi owocami tych prób są trzy dotychczas opublikowane utwory: “Mating Season”, “Rimemba” i “Hounds”.

Wszystkie doczekały się bardzo ciepłego przyjęcia przez trzymające rękę na pulsie niezależne serwisy muzyczne w kraju. Życzliwa krytyka wpisała je w konteksty różnych tradycji kombinowanego acz zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Scritti Politti.

ŁAGODNA PIANKA

Łagodna Pianka to czterech pogodnych młodzieńców z malowniczego Podkarpacia. Za sprawą klipów pełnych abstrakcyjnego poczucia humoru, przebojowych wywiadów oraz świetnej koncertowej renomy szybko podbili serca słuchaczy.

Po premierze debiutanckiego albumu ,,Najmniejsze przeboje” zawędrowali na sceny licznych imprez, m.in. Coke Live Music Festival, Męskie Granie, Spring Break, Jarocin czy Festiwal Kolorów.

Muzycy ukończyli niedawno drugą płytę ,,Prawie science-fiction” na której miejsce sentymentów za dzieciństwem zajęły wspomnienia pierwszych burzliwych relacji oraz nieskrępowana radość życia. Album ukaże się wczesną jesienią nakładem Thin Man Records, a zapowiadać go będzie kosmiczny klip ,,Do domu wracaj”.

23 lipca, godz. 20:00
Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze