Rzeźbimy książki . Wernisaż. Wystawa

Rzeźbimy książki . Wernisaż. Wystawa

ZIN to rodzaj autorskiej książki, artbooka. To papierowy singiel albo epka.
Nie musi być piękny, ale zawsze – treściwy. Może być też na raz – i ładny i mądry. I pozostać na zawsze. Nie zniknie. Chyba, że spalony.

O paleniu pewnych przedmiotów, niszczeniu stereotypów, uwalnianiu niedźwiedzi, podobieństwach i różnicach, wspomnieniach, tęsknotach, brakach i nadmiarach – mówią młodzi twórcy z warszawskich liceów. ZINy będą prezentowane w Królikarni od czwartku, 28 maja. Wystawa jest finałem warsztatów RZEŹBIMY KSIĄŻKI prowadzonych przez Kamę Rokicka i Monikę Krzesiak z Fundacji ONE. Książki powstawały z inspiracji kolekcją rzeźb Królikarni – muzeum, które gromadzi zarówno dzieła figuratywne, jak i współczesne; zderza ze sobą tradycyjnie rozumianą rzeźbę z często zaskakującymi konstrukcjami i koncepcjami.
Wystawa porusza temat inspiracji i przekształceń w sztuce, toczącego się dyskursu młodego ze starym, stawia pytania o to co jest, a co nie jest sztuką, czym jest eksperyment i sprawdza, jak język 3D przekłada się na płaski obraz.
Na wystawie można będzie też obejrzeć najlepsze ZINy wyłonione w konkursie 3D/2D inspirowane zarówno rzeźbą jak i dowolnym trójwymiarowym przedmiotem.

Autorzy:
Anna Kolanecka, Aleksandra Sienkiewicz, Elen Rogińska, Iga Nowicka, Iza Lipiec, Julia Kozakiewicz, Julia Rajczyk, Karol Stephan, Marcin Senderowicz, Marta Łyżwińska, Natalia Borkowska, Tomek Krajewski, Wiktoria Mańkowska, Zuza Kruk, Zuza Siwek
oraz laureatki konkursu 3D / 2D: Ewa Behrens, Weronika Spodenkiewicz, Monika Proniewska i Marta Szewczyk

Projekt jest realizowany w ramach programu Fundacji Orange.

Wernisaż: 28 maja, godz 18:30
Wystawa: 28 maja – 7 czerwca
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni
Puławska 113a, Warszawa
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze