Scena Liveurope w letniej odsłonie Stodoły!
13 wschodzących gwiazd europejskiej sceny muzycznej, pochodzących z różnych krajów, jeszcze tego lata zaprezentuje się w letniej odsłonie Klubu Stodoła! Koncerty odbędą się w ramach współpracy Stodoły z platformą Liveurope, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości obiecujących europejskich artystów.
► 24 lipca,
(Wielka Brytania) // wstęp darmowy
Twórczość pochodzącego z Wielkiej Brytanii KRISA VANGO koncentruje się na mapowaniu i dokumentowaniu planet poprzez dźwięk. Artysta zadedykował każdy album jednej z planet Układu Słonecznego. Pod względem brzmieniowym, tworzy muzykę klubową. Podczas występów na żywo, Kris zaprasza publiczność w muzyczną podróż, łącząc dźwięki każdego konceptu planetarnego z instrumentami na żywo oraz wokalem. Podróż ta bardzo często przypomina wyprawę w kosmos!
► 25 lipca,
(Hiszpania) // wstęp darmowy
Pochodzący z hiszpańskiej Walencji, Diego Fertita rozpoczął swoją karierę w 2018, pod pseudonimem Terence, zmieniając później nazwę projektu na własne nazwisko. Artysta i producent ma na swoim koncie wydanie pierwszych płyt przez kalifornijską wytwórnię StratfordCt. Jeszcze tego lata zaprezentuje polskiej publiczności swoje kojące śródziemnomorskie dźwięki!
► 30 lipca,
(Francja) // wstęp darmowy
Numero 1 to francuski projekt muzyki elektronicznej, inspirowany takimi artystami jak Yellow Magic Orchestra czy Blur. Jego melodie są szybkie, a rytm oscyluje między muzyką disco a minimalistycznym techno sprawiając, że tańczysz, nawet tego nie zauważając. Poprzez swoje krótkie i bardzo popowe utwory elektroniczne, czasem bardzo intymne, a czasem „międzygwiezdne”, Numero 1 próbuje opowiada o przyszłości, naturze, przestrzeni i miłości. W swojej scenicznej odsłonie często sięga również do hip-hopu, chętnie nawiązując dialog z publicznością.
► 31 lipca,
(Słowacja) // wstęp darmowy
DEPh, lepiej znany pod pseudonimem DEPHZAC to DJ i producent muzyczny, urodzony w miejscowości Nowe Zamki na Słowacji. Odkąd po raz pierwszy zadebiutował na scenie muzycznej, nieustannie pracuje nad kolejnymi projektami. Oprócz bycia DJ-em i producentem, DEPHZAC jest również inicjatorem popularnej słowackiej imprezy Rainbow Open Air. Artysta koncertuje w całej Europie, często występując na imprezach drum 'n bass. W 2020 roku zdobył nagrodę Radio Head Awards za swój drugi album „Against The Flow”. Obecnie pracuje nad trzecim krążkiem, który ma szansę ukazać się jeszcze tego lata.
► 2 sierpnia,
(Francja) // wstęp darmowy
Boris Warembourg, znany pod pseudonimem Grizzly Cogs, to młody muzyk i producent pochodzący z francuskiego miasta Lille. Artysta ma na swoim koncie występy na wielu europejskich scenach, w tym m.in. w Danii, Niemczech, Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami, jak Justice, Carpenter Brut czy Slagmslaklubben, a jego muzyka oscyluje wokół popu, chwytliwych melodii oraz domieszki nostalgicznych dźwięków. Jego najnowszy album nosi nazwę „Confettis”.
► 8 sierpnia,
(Włochy) // wstęp darmowy
Nesso pochodzi z Rzymu i określa siebie mianem artysty cyfrowego. Duży wpływ na jego twórczość ma projektowanie złożonych systemów, oferujących szeroki wybór niekonwencjonalnych możliwości twórczych. W jego sztuce programista / wykonawca prowadzi ciągły dialog z oprogramowaniem, wpływającym na jego zachowanie oraz zarządza nie tylko niektórymi parametrami, ale także strukturą samego algorytmu.
► 10 sierpnia,
(Grecja) // wstęp darmowy
Debiutancki album pochodzącego z Grecji artysty, zatytułowany „IRINA”, prezentuje pełne spektrum elektroniki sprzętowej opartej na syntezatorach. Od trip-hopu po techno, urozmaicone fragmentami dubowych i analogowych sekwencji lo-fi, album stanowi środek do ujawnienia cynicznych codziennych historii. W tytułowym utworze „Irina” METAMAN spotyka się z „wielką damą” greckiej elektroniki, Leną Platonos. W latach 80. artystka przyjęła wiodącą rolę na scenie muzyki elektronicznej, a jej twórczość stała się inspiracją dla greckich muzyków elektronicznych w kolejnych dekadach.
Köster to producent muzyki elektronicznej, DJ oraz artysta występujący w Tallinie. Jego najnowszym wydawnictwem jest EPka „Total Babecore”, na której można odnaleźć surowe dźwięki muzyki klubowej, czyniące ukłon w kierunku queer rave lat 90. Jego występy na żywo to solidna dawka energii – wokal na żywo, zachwycające melodie oraz intensywne ruchy taneczne! Köster na co dzień odpowiada również za program w Sveta Baar, jednym z najpopularniejszych klubów w Tallinie. Jest także iinicjatorem wydarzeń BÄM! oraz Trancegender, które urosły do rangki jednych z największych alternatywnych imprez klubowych w Estonii.
► 20 sierpnia,
(Włochy) // wstęp darmowy
Christophe Clébard to solowy projekt doom-disco-dance-punkowy, nawiązujący m.in. do brzmienia Suicide oraz DAF. Jego twórczość porywa i wprawia słuchacza w trans, podczas gdy jego wokal wysyła odbiorcę na mroczną psychiczną odyseję.
► 21 sierpnia,
(Szwecja) // wstęp darmowy
Neon Nox to szwedzki producent synthwave, reprezentujący nowoczesne podejście do brzmienia old-skool. Jego muzyka to eklektyczna mieszanka takich gatunków jak groove, elektronika, retro chillwave oraz cyberpunk. Wiele inspiracji czerpie z filmów, programów telewizyjnych oraz gier komputerowych pochodzących z lat 80. Artysta wydał niedawno najnowszy album, zatytułowany „Last Stand”, nakładem wytwórni New Retro Wave.
► 27 sierpnia,
(Słowenia) // wstęp darmowy
Pochodzący ze sennego słoweńskiego miasteczka Logatec, Christian Kroupa podbił słoweńską scenę muzyczną swoim oryginalnym podejściem do muzyki dark ambient, podczas występu na trasie maratonu Radio Študent’s Club Marathon. Od tego czasu wielokrotnie udowodnił swój talent oraz umiejętności, m.in. jako uczestnik Red Bull Music Academy. Obecnie Christian Kroupa pracuje nad nową, eksperymentalną i ambientową muzyką, a także swoim muzycznym alter ego – Alleged Witches.
► 29 sierpnia,
(Niemcy) // wstęp darmowy
Lindsey Wang, znana również jako Polygonia, tworzy wszechstronny projekt artystyczno-muzyczny, z siedzibą w niemieckim Monachium. Artystka ma na swoim koncie intensywną i wieloletnią praktykę gry na kilku instrumentach, jak również doświadczenie w tworzeniu innych form sztuki. Tworzy mistyczne, głębokie i eksperymentalne pejzaże dźwiękowe z domieszką elementów akustycznych. Wraz z Dycide i MTRL założyła wytwórnię IO, koncentrującą się na brzmieniach deep techno i ambient.
Klub Stodoła to polski reprezentant platformy Liveurope, organizacji członkowskiej, zrzeszającej europejskie miejsca koncertowe. Platforma jest koordynowana przez Ancienne Belgique, cieszący się międzynarodowym uznaniem klub muzyczny zlokalizowany w sercu Europy – w Brukseli. Miejsca członkowskie są wybierane ze względu na ich zaangażowanie w organizowaniu występów młodych europejskich talentów, jak również profesjonalną infrastrukturę i międzynarodową reputację.
► 5 września,
(Ukraina) // wstęp darmowy
Katherine Zyabluk – pianistka, wokalistka, kompozytorka, liderka trio, z którym koncertowała na festiwalach ukraińskich, współzałożycielka magazynu online Meloport.com. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Forest song” – adaptacja dramatu Lesi Ukrainki, oraz „Borders make you grow” – płytę solowa z autorskimi kompozycjami.
Platforma
stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.
Liveurope to projekt współfinansowany przez program
oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.
Batorego 10, 02-591 Warszawa, Polska
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024