Setki tysięcy pielgrzymów odwiedzi Warszawę podczas Światowych Dni Młodzieży

Setki tysięcy pielgrzymów odwiedzi Warszawę podczas Światowych Dni Młodzieży

Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbywać się będą w Krakowie, jednak zostaną one poprzedzone tzw. Dniami w Diecezjach tydzień wcześniej. Kompleksowe wsparcie organizowanych wydarzeń w stolicy zapewnione zostanie za pośrednictwem wolontariatu, do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

W lipcu 2016 roku Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Główne wydarzenia, w tym spotkanie młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem, będą miały miejsce w Krakowie. Wcześniej jednak w całym kraju odbędą się Dni w Diecezjach. Jest to czas, który goście i turyści spędzą w różnych miastach i miejscowościach Polski.

Dni w Diecezjach w Warszawie są częścią ogólnokrajowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia od ponad roku. Wspieramy organizację wydarzeń i pobytu młodych ludzi w stolicy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, komunikacji czy też oferty kulturalnej, dzięki której pielgrzymi z całego świata poznają historię i współczesność Warszawy. Planujemy stworzenie specjalnej strefy pielgrzyma, w której będzie można obejrzeć filmy, wypocząć, uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zaś na placu Piłsudskiego wziąć udział w koncercie „Nadzieja i Miłość” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Tradycyjnie przy okazji tak dużych wydarzeń stołeczny ratusz organizuje wolontariat miejski. W projekcie weźmie udział łącznie około 1000 wolontariuszy. Głównym celem działań jest zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach, na ulicach miast, będą aktywnie wspierać organizację dedykowanych wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów.

Szczegółowe informacje o projekcie wolontariatu i formularz rekrutacyjny znajdują się na stroniewww.sdm2016.warszawa.pl

źródło: um.warszawa.pl
Grzybu

Komentarze