Shamir na Placu Defilad

Shamir na Placu Defilad
Shamir na Placu Defilad

Shamir na darmowym koncercie w Warszawie! Młody talent z Las Vegas będzie w Polsce promował świetnie przyjęty album „Ratchet”, z którego pochodzi hit „Call It Off”.

Wschodząca gwiazda tanecznego syntezatorowego popu wraz z zespołem zagra na stołecznym Placu Defilad już 17 sierpnia.
„Tak powinien brzmieć współczesny pop (…) „Ratchet” brzmi jakby nagrali ją po długiej, intensywnej i do upadku przetańczonej nocy Michael Jackson, Grace Jones i Hot Chip” – Gazeta Wyborcza Nowy podopieczny wytwórni XL (The Prodigy, The xx, M.I.A., FKA twigs, Tyler, The Creator, Jungle) odpowiada za jeden z najlepszych płytowych debiutów tego roku.

Krążek „Ratchet” to inspirowany muzyką Prince’a, Michaela Jacksona, Bowiego, Outkast czy Grace Jones zestaw 10 utworów – zachwycająca mieszanka muzyki disco, house i r’n’b ze szczyptą alternatywnej przekory. Album promuje przebojowy utwór „Call It Off”, do którego powstał oryginalny teledysk opublikowany w ramach YouTube Music Awards 2015.

Shamir Bailey interesuje się muzyką od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i umuzykalnionej ciotce wcześnie odkrył klasyki hip hopu i r’n’b, a także nagrania Billie Holiday czy Niny Simone. W wieku 9 lat otrzymał od matki gitarę i sam nauczył się na niej grać, słuchając głównie starych piosenek… country. Jako 17-latek wraz z koleżanką założył zespół Anorexia, którego styl określili jako „simple Lo-fi pop music”. Niedługo po ukończeniu szkoły średniej wysłał swoją solową demówkę do nowojorskiej wytwórni Godmode, której szef, Nick Sylvester, z miejsca postanowił podpisać z nim kontrakt. Kariera Shamira nabrała zawrotnego tempa. W czerwcu 2014 wyszła jego debiutancka EP-ka, a już kilka miesięcy później był nową twarzą słynnego niezależnego labelu XL, który wypuścił w świat niezwykle chwytliwy singiel „On The Regular”. Nadchodząca płyta długogrająca była z góry skazana na sukces.

Nieco androgyniczny, niezwykle wrażliwy, a przy tym charyzmatyczny Shamir na koncertach porywa znakomitymi artystycznymi performansami i jednocześnie zachęca do beztroskiej tanecznej zabawy. Tak właśnie będzie na Placu Defilad!

11830133_10207271855623542_1701374464_n

17 sierpnia, godz. 21:00
Plac Defilad
Cafe Kulturalna
Wstęp wolny!
Oficjalna strona wydarzenia: www.facebook.com/events/892423637518609

A najlepsze wiadomość na koniec: Ogarnięty.pl jest patronem wydarzenia!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze