Skórowanie – bezpłatne warsztaty charakteryzacji

Skórowanie - bezpłatne warsztaty charakteryzacji

Skórowanie to jedna z wielu technik tortur i egzekucji, która znana jest ludzkości od czasów starożytności. Była to bardzo widowiskowa i spektakularna forma kaźni, gromadząca często dużą publiczność. Dziś motywy skórowania pojawiają się w filmach historycznych, horrorach czy thillerach oraz w serialach takich jak np. „Gra o tron” czy „Wikingowie”.

W Szkole Wizażu i Charakteryzacji SWiCH będzie okazja wcielić się w rolę profesjonalnego charakteryzatora. 7 lipca 2016 r. o godzinie 17:00 odbędą się bezpłatne warsztaty podczas których wykładowca SWiCH – Agnieszka Wojciechowska zabierze uczestników do świata kinematografii i planów zdjęciowych oraz zdradzi tricki, dzięki którym na ekranie oglądamy efekty obdzierania ze skóry.

Warsztaty są częścią Dni Otwartych SWiCH, które mają na celu prezentację szkoły a także przybliżenie realiów pracy wizażysty i charakteryzatora. Wydarzenie będzie podzielone na trzy części:

* powitanie gości oraz przedstawienie oferty edukacyjnej,
* pokaz charakteryzacji,
* część praktyczna – warsztaty skórowania.

Warsztaty rozpoczną się od pokazu Agnieszki Wojciechowskiej. Charakteryzatorka krok po kroku pokaże jak wykonać sztuczną ranę, wyglądającą jak wycięty kawałek skóry. Przy okazji, uczestnicy dowiedzą się jakich użyć narzędzi i kosmetyków, by uzyskać efekt skórowania. Po prezentacji, nastąpi część warsztatowa – każdy będzie mógł się wcielić w rolę charakteryzatora i wykonać na sobie lub modelu ranę.

Warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne. Uczestników warsztatów zapraszamy wraz z modelami. Prosimy o zabranie ze sobą akcesoriów do malowania: pędzelki i gąbeczki (kosmetyki zapewnia szkoła).

ul.Szolc-Rogozińskiego 3

Grzybu

Komentarze