Slow Fashion – ruszają zgłoszenia dla wystawców!

Targi Slow Fashion #4 Złota Polska Jesień

Już po raz 4. odbędą się targi polskiej mody Slow Fashion. Jedno z największych wydarzeń modowych w Polsce ponownie odbędzie się na terenie PGE Narodowego.

Na evencie pojawi się około 200 wystawców z odzieżą, biżuterią i akcesoriami tworzących zgodnie z ideą Slow. Nowością tej edycji będzie Strefa Ciało, na której znajdą się stoiska z naturalnymi kosmetykami i usługami.

Motywem najbliższych targów jest Złota Polska Jesień – piękna, bogata w kolory i faktury.
Na wydarzeniu wystawcy pokażą swoje premierowe, jesienne kolekcje. Klienci i goście targów będą ponownie mieli okazję poznać polskie marki, a także bezpośrednio projektantów i twórców kolekcji.

Zgłoszenia dla wystawców ruszają w czwartek, 20 sierpnia w południe. Aby przejść pozytywnie selekcję należy spełnić jeden z trzech warunków Slow Fashion: szyć lub zlecać produkcję w Polsce, używać organicznych tkanin, lub procesów recyklingu, czy upcyklingu. Każde zgłoszenie jest analizowane przez organizatora tak, aby zapewnić najwyższy poziom targom. To także szansa dla młodych projektantów, którzy nie są jeszcze rozpoznawalni na rynku.

Slow Fashion dba o równość szans również angażując się we współpracę z Fundacją La Strada Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Po raz kolejny organizator przekażę połowę dochodu ze sprzedaży biletów na cele statutowe fundacji. Dodatkowo na miejscu będzie można spotkać się z działaczami organizacji, która w tym roku świętuje 20 lecie działalności.

Nie możemy doczekać się otwarcia rekrutacji. To żmudna selekcja, ale zarazem przyjemność poznawania najświeższych kolekcji. Podczas każdej edycji przyjmujemy także nowych projektantów po to, aby otrzymali oni szansę na promocję jaką są targi Slow Fashion. Nasi Goście zobaczą przede wszystkim produkty w 100% polskie – mówi Magdalena Buczak, Kierownik Projektu. Od pierwszej edycji targom oraz doborze wystawców przyświeca zasada „Nie kupuj więcej ubrań, kupuj lepsze ubrania”- dodaje.

4. edycja targów polskiej mody Slow Fashion, odbędzie się w weekend 3-4 października 2015 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu „Slow”, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Ich główne projekty to: Slow Fashion, Slow Market Nad Wisłą oraz Slow Weekend.

20 sierpnia

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze