Smaczny Targ bezglutenowy tym razem

Bezglutenowa edycja Smacznego Targu już w najbliższą niedzielę. Według organizatorów, aktualnie coraz więcej osób unika glutenu ze względów zdrowotnych, dzięki temu możemy spróbować dań zrobionych na bazie innych rodzajów mąki. Wystawcy przygotują bardzo zróżnicowaną ofertę, tych potraw i produktów nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach.

Podczas imprezy będzie można degustować ciasta z mąki jaglanej oraz kokosowej, pierogi z mąki ryżowej, bezglutenowe pieczywo. Na stoisku Dolce & Vegan spróbujecie ciast, które są nie tylko bezglutenowe, ale również wegańskie. Żarcie Mamuśki przygotuje specjalnie na tą okazję pierogi z mąki gryczanej w kilkunastu wersjach smakowych – np. Królowa Dynia – dynia, ryż biały, świeży imbir, gałka muszkatołowa czy Kolorowa Rybka – łosoś, pomidory, koperek.

Wielbiciele słodyczy będą mogli zdrowo jeść do woli – np. praliny jaglane słodzone daktylami, ciasta bez cukru, domowej roboty czekoladę. Nie zabraknie orientalnych dańbez glutenu, jak  hummusu w wielu odmianach smakowych – np. z awokado i syropem klonowym. Na wydarzeniu będzie też dostępny duży wybór certyfikowanych bezglutenowych wędlin, pasztetów i kiełbas.

Strefę bezglutenową uzupełni klasyczna strefa Smacznego Targu z polskimi winami, naturalnymi sokami, miodami oraz przetworami od małych lokalnych wytwórców.

Podczas imprezy odbędą się również bezglutenowe warsztaty kulinarne.

Kiedy: 8 lutego (niedziela) 2015 r. w godzinach 12:00 – 18:00
Gdzie: Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a
Wstęp wolny

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze