Sonia pisze piosenki – Prochownia Żoliborz

Sonia pisze piosenki - Prochownia Żoliborz

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses.

Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival, Alter Fest, Piotrkoff Art Festival, Opole Songwriters Festival, oraz Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane” Wiosną pojawiła się na Asymmetry Festival oraz na Spring Breaku, pierwszym w Polsce showcase, gdzie koncert został bardzo ciepło przyjęty przez media.

Niedawno można było ją zobaczyć na 10 edycji OFF Festiwalu w Katowicach.
26 czerwca 2014 ukazała się jej debiutancka epka „Friends to lovers” Singlowy kawałek „Movie Quotes” miał swą premierę w audycji Offensywa w Radiowej Trójce.

Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce.
Jesienią zakończyła trasę koncertową promującą jej pierwsze wydawnictwo.
Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas – nie bójmy się tego powiedzieć – niespotykane. My dorzucamy do tego koszyka jeszcze Marikę Hackman, utalentowaną songwriterkę z Anglii, która podąża ścieżkami Laury Marling. Te porównania są jak najbardziej uzasadnione.

Friends To Lovers EP
http://soniapiszepiosenki.bandcamp.com/album/friends-to-lovers-ep

16 września, godz. 20:00
Prochownia Żoliborz
Park Żeromskiego
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze