Sonia Pisze Piosenki – Soniamiki „Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015”

Sonia Pisze Piosenki - Soniamiki "Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015"

Cud zaprasza na nową odsłonę koncertowych czwartków: „Największe Odkrycia 2014, Największe Nadzieje 2015”

Będzie muzycznie, będzie koncertowo, będzie bardzo młodo i obiecująco.

Koncertowy cykl w Cudzie Nad Wisłą to wydarzenia, podczas których zobaczycie debiutantów polskiej sceny muzycznej, a także tych, którzy zdążyli już na niej nieźle namieszać!

Podczas ósmego koncertu organizatorzy zapraszają na występ Sonia pisze piosenki i soniamiki.

Sonia pisze piosenki

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses.

Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival, Alter Fest, Piotrkoff Art Festival, Opole Songwriters Festival, oraz Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane” Wiosną pojawiła się na Asymmetry Festival oraz na Spring Breaku, pierwszym w Polsce showcase, gdzie koncert został bardzo ciepło przyjęty przez media. A już w wakacje będzie można zobaczyć Sonię na 10 edycji OFF Festiwalu w Katowicach.

26 czerwca 2014 roku ukazała się jej debiutancka epka „Friends to lovers” Singlowy kawałek „Movie Quotes” miał swą premierę w audycji Offensywa w Radiowej Trójce.

Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce.
Jesienią zakończyła trasę koncertową promującą jej pierwsze wydawnictwo.
Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas – nie bójmy się tego powiedzieć – niespotykane.

soniamiki

Muzyka Soniamiki to ascetyczny, surowy pop. Chciałoby się napisać: alternatywny pop, ale czy to, że coś jest inne od muzyki w radiu oznaczać musi od razu alternatywność?

To po prostu bezpretensjonalne, domowe piosenki, choć zarejestrowane w berlińskim studio. Taki elektro- songwriting (plus żywa perkusja w wykonaniu Łukasza Lacha z L.Stadt). Naturalny i niebanalny.

Emocje na „SNMK” zbliżają do tego momentu, kiedy niewinność się kończy, musi się skończyć, a jeszcze chce się być dzieckiem. Do tego czasu, którego nie da się zapomnieć i do którego warto wracać, żeby pamiętać o marzeniach, żeby nie stracić kontaktu z samym sobą.

16 lipca, godz. 20:00
Cud nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze