Spotkania z kinem OFFowym w każdy wtorek

Spotkania z kinem OFFowym w każdy wtorek
fot. www.klubjasimalgosia.pl

Są to cotygodniowe projekcje, połączone z dyskusjami na fascynujące tematy około-filmowe. Każde spotkanie prowadzone jest przez Magdę Maksimiuk, krytyczkę filmową, która krótko wprowadza w tematykę filmu i prowadzi dyskusję po projekcji.

W repertuarze znajdą się nazwiska twórców największych światowych sław, jak i odważnych debiutantów. Najważniejsze jednak, że ich dzieła zapadają w pamięć i pobudzają do dyskusji, a głównym celem klubu jest stworzenie platformy niczym nieskrępowanej wymiany myśli, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniem, wspomnieniami i uwagami.

Pierwszy miesiąc cyklu projekcji już za nami, a klubokawiarnia zdradziła właśnie program na cały marzec. Zobaczcie jakie filmy obejrzymy co wtorek za jedyne 7 złotych.

Program na marzec:

– 10 marca, godz. 19:00 – „Wiedźma wojny”, reż. Kim Nguyen. Nominowany do Oscara film, opowiadający historię dziewczynki, która z niewinnego dziecka została zmuszona do przemiany w żołnierza. Film jest również pozbawioną sentymentalizmu opowieścią o nadziei i silnej woli przetrwania, które w sytuacjach ekstremalnych jest w stanie odnaleźć w sobie człowiek.

– 17 marca, godz. 19:00 – „W kręgu miłości”, reż. Felix van Groeningen. Film jest historią wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu – pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, uczucie poddane zostaje poważnej próbie. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

– 24 marca, godz. 19:00 – „Yes-Meni naprawiają świat”, reż. Andy Bichlbaum i Mike Bonanno. Dokument z kilkunastomiesięcznej „partyzantki” uprawianej przez twórców filmu. „Czy można naprawić dzisiejszy świat?” i „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” – pytają i szukają odpowiedzi wcielając się w różne role. Świadomi roli mediów na różne sposoby przyciągają ich uwagę zyskując tym samym rozgłos dla kolejnych spraw.

– 31 marca, godz. 19:00 – „Alpy”, reż. Giorgos Lanthimos. Pielęgniarka, sanitariusz, gimnastyczka i jej trener tworzą grupę, która świadczy wyjątkowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań i ról, które kiedyś odgrywali. Wynajęci przez rodzinę, krewnych lub kolegów zmarłych starają się jak najlepiej zapełnić pustkę po tych, którzy odeszli. Pewnego dnia sytuacja wymyka się jednak spod kontroli…

 

Klubokawiarnia Jaś & Małgosia

al. Jana Pawła II 57
01-024 Warszawa

poniedziałek – piątek od 9:00
sobota, niedziela od 10:00

Grzybu

Komentarze