Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

ADAM WAJRAK I TOMASZ SAMOJLIK – dwóch uwielbianych przez dzieci i młodzież (ale również przez dorosłych) autorów stworzyło komiks o Umarłym Lesie…brzmi znajomo? Tak, dobrze się domyślacie – pierwowzorem Umarłego Lasu jest Puszcza Białowieska, w której mieszkają Adam z Tomkiem.

Zapraszamy na premierowe spotkanie w Warszawie, które poprawadzi Karolina Oponowicz.
W planie oczywiście autografy z rysunkami a także naklejki z bohaterami komiksu dla wszystkich dzieciaków!!!

Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy, dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny. W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

„Umarły las” to zabawny ptasi western. ale czytelnik ani się obejrzy, jak zostanie niechcący wyedukowany. Łyknie zdrową porcję wiedzy o lesie, a być może pomnoży grono szlachetnych obrońców przyrody. Śmieszne dialogi, fajnie scharakteryzowani bohaterowie, na dodatek bonus – mini-ciekawostki puszczańskie, opatrzone zdjęciami. Fabuła komiksu wydaje się dziwnie znajoma – kto śledzi losy Puszczy, ten odkryje tu jawne podobieństwa do białowieskiej rzeczywistości 😉
Joanna Olech

Adam Wajrak to dziennikarz piszący o przyrodzie, autor książek dla dzieci i dorosłych.

Tomasz Samojlik to autor książek i komiksów dla dzieci, a także naukowiec z Instytutu Biologii Ssaków PAN, badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej.

Data: 05 Listopada 2016, sobota, Godzina: 11.00
Marzyciele i Rzemieślnicy, Bracka 25, III piętro (mapa)
Grzybu

Komentarze