Spotkanie ze Szczepanem Twardochem w Stacji Mercedes

Spotkanie ze Szczepanem Twardochem w Stacji Mercedes

W czwartek, 3 września, o godzinie 18.30 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu odbędzie się spotkanie ze Szczepanem Twardochem – jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy młodej generacji.

Rozmowę z Twardochem poprowadzi Paweł Goźliński, dziennikarz, pisarz, szef działu reportażu Gazety Wyborczej, współzałożyciel Instytutu Reportażu.

Szczepan Twardoch, urodzony w 1979 r. na Śląsku, studiował socjologię i filozofię
na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. W powieściach, które pisze, balansuje pomiędzy historiami prawdziwymi, realnymi i alternatywnymi, skłania do refleksji.

Twardoch jest bardzo cenionym twórcą – zdobył już wiele prestiżowych nagród.
W 2013 roku został laureatem Paszportu Polityki za rok 2012 w kategorii literatura. Nagrodę otrzymał za bestsellerową Morfinę, która znalazła się również w finale Nagrody Literackiej Nike 2013, gdzie otrzymała Nagrodę Czytelników i którą przełożono na kilka języków europejskich, w tym niemiecki, francuski i inne. Morfinę nominowano także do Prix du Livre Européen / European Book Prize 2015. W 2014 roku ukazał się Drach, również nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2015.
W październiku br. nakładem Wydawnictwa Literackiego ma się ukazać jego kolejna książka, zatytułowana Wieloryby i Ćmy. Dzienniki.

Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem asystentów sprzedaży i mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.

Szczepan Twardoch

3 września, godz. 18:30
STACJA MERCEDES
Róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja
Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze