Strona podpowie gdzie jest miejsce parkingowe

Strona podpowie gdzie jest miejsce parkingowe

System ma w prosty i przejrzysty sposób informować kierowców o poziomie zapełnienia miejsc postojowych.

Dzięki prostej obsłudze, każdy kierowca może w ciągu kilku sekund sprawdzić dostępność miejsc parkingowych, póki co na dwóch parkingach biorących udział w testach (pl. Konstytucji i Dworzec Centralny). Po wejściu na stronę, otrzymujemy aktualną informację o wolnych miejscach. Możemy też – tak jak w przypadku aplikacji mobilnej, wyznaczyć trasę dojazdu do miejsca postojowego oraz uzyskać szczegółowe informacje o wybranym parkingu.

Testy trwają od września. Prowadzi je firma Comarch Polska S.A., któa zostałą wybrana w przetargu na pilotażowe uruchomienie i obsługę Systemu Informacji Parkingowej (SIP). System ma kontrolować poziom zapełnienia miejsc postojowych i w prosty sposób przekazywać taką informację kierowcom.

Zarząd Dróg Miejskich sprawdza dwa różne rozwiązania. Pierwsze wykorzystuje bezprzewodowe czujniki montowane bezpośrednio w nawierzchni miejsc parkingowych. Właśnie takie czujniki działają na parkingu na pl. Konstytucji. Z kolei na parkingu przed Dworcem Centralnym (od strony ul. E. Plater) poziom zapełnienia miejsc monitorują kamery wideo zainstalowane na jednej z latarni.

Testy systemu potrwają do końca grudnia. Kolejnym etapem testów SIP ma być uruchomienie specjalnie zaprojektowanej strony internetowej. W zależności od wyników testów i możliwości budżetowych, możliwe jest rozszerzenie systemu na kolejne parkingi.

Mapa znajduje się TUTAJ.

Grzybu

Komentarze