Święto Muzyki na warszawskiej Pradze

Święto Muzyki na warszawskiej Pradze

21 czerwca to dzień, w którym na całym świecie na ulicach rozbrzmiewają dźwięki muzyki. W tak muzycznych okolicznościach nie zabraknie również Orkiestry Sinfonia Varsovia, która będzie celebrować Święto Muzyki podczas ulicznego happeningu.

Święto Muzyki to coroczna impreza odbywająca się 21 czerwca na całym świecie. Inicjatorem muzycznego świętowania był w 1981 roku francuski kompozytor polskiego pochodzenia Marcel Landowski. Ideą Święta jest wyjście z muzyką w przestrzeń publiczną.

Orkiestra Sinfonia Varsovia włączając się w obchody tego międzynarodowego święta po raz kolejny w ramach Święta Muzyki wypełni muzyką sąsiedzką przestrzeń. Będzie to wydarzenie podwójnie nietypowe – wraz z muzykami Sinfonii Varsovii zagrają osoby bez przygotowania muzycznego, a całość odbędzie się o godz. 11.00 przed Urzędem Dzielnicy Praga-Południe.

Happening rozpocznie się o godzinie 11:00 fanfarą w wykonaniu kwartetu puzonowego Orkiestry Sinfonia Varsovia. Następnie pracownicy urzędów wraz z muzykami stworzą mini-orkiestrę i wspólnie pod kierunkiem animatora muzycznego spróbują wykonać częściowo improwizowany utwór. Na koniec ponownie wystąpi kwartet puzonowy

Grzybu
Latest posts by Grzybu (see all)

Komentarze