Święto Saskiej Kępy 2017

Święto Saskiej Kępy 2017

Mieszkańcy, entuzjaści i stali bywalcy wiedzą doskonale, że maj to jeden z najważniejszych miesięcy w roku na Saskiej Kępie. To właśnie w tym czasie od ponad dziesięciu lat obchodzone się Święto Saskiej Kępy! Tegoroczna, dwunasta edycja wystartuje już 27 maja. W tym roku Prom Kultury Saska Kępa jest odpowiedzialny za program artystyczny.

Tym razem motywem przewodnim Święta Saskiej Kępy będzie „Twoja Młodość”. Usłyszymy znane i lubiane utwory w wykonaniu wspaniałych młodych artystów – absolwentów szkół artystycznych w towarzystwie wybitnych muzyków. Zaprezentują oni program na dwóch scenach: jednej obok Promu Kultury na ulicy Paryskiej, drugiej na ulicy Obrońców nieopodal pomnika Agnieszki Osieckiej. Podczas wszystkich koncertów wystąpi łącznie ponad 50 artystów!

Tegoroczne obchody Święta Saskiej Kępy rozpoczną się 27 maja już od godz. 12.00. Na start od Ronda Waszyngtona przez ulicę Francuską i Paryską przejdzie huczna i wielobarwna parada. Od godz. 13:30 zaplanowany jest ciekawy program artystyczny. Usłyszymy koncerty pt. „Saska Kępa śpiewa Beatlesów”, „Piosenki o naszej Warszawie” z udziałem Stanisława Sojki czy „Uciekaj moje serce”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory znakomitej pary autorów: Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego. Gościem specjalnym tego programu będzie Magda Umer.

Co więcej czeka nas na Saskiej Kępie? Podczas koncertu piosenek Marka Gaszyńskiego (dziennikarza radiowego i prezentera muzycznego) pt. „Nie mówię żegnaj” wystąpi Natalia Sikora. Koncert zatytułowany „Rodzynki, stroskane winogrona” będzie poświęcony Julianowi Tuwimowi, natomiast „Bo we mnie jest seks” to program artystyczny, podczas którego usłyszymy piosenki Kaliny Jędrusik z Kabaretu Starszych Panów. Święto Saskiej Kępy uświetni również występ Kwartetu Smyczkowego „Ladies Quartet” oraz koncert pt. „Bal w operze” z tekstami autorstwa Juliana Tuwima, muzyką Leszka Możdżera i reżyserią Anny Sroka-Hryń, podczas którego wystąpią studenci warszawskiej Akademii Teatralnej.

Oprócz programu artystycznego, podczas tegorocznych obchodów Święta Saskiej będzie można odwiedzić stoiska. Na ulicy Francuskiej znajdziemy wszystkie smaki Saskiej Kępy, czyli bogatą ofertę gastronomiczną. Ulica Paryska natomiast wypełni się stoiskami z rzemiosłem artystycznym i będzie obecnych ponad 50 artystów z Saskiej Kępy ze swoimi pracami: malarze, rzeźbiarze, grafiki, fotograficy, medalierzy. Ich prace będzie można nie tylko podziwiać, ale również kupić.

Podsumowaniem Święta Saskiej Kępy będzie koncert galowy w wykonaniu zespołu Lady Pank, który rozpocznie się o godz. 20:00 na dużej scenie oraz niespodzianka gospodarza – koncert na dobranoc w Promie Kultury (godz. 22.00).

Grzybu

Komentarze