Święto Wojska Polskiego 2018

Ponieważ obchodzimy w tym roku 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, program wydarzeń w dniu Święta Wojska Polskiego będzie wyjątkowy. Zobaczcie, na jakie atrakcje można liczyć 15 sierpnia 2018 wedle oficjalnego programu na ten dzień.

W uroczystościach w Święto Wojska Polskiego 2018 uczestniczyć będą oczywiście przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych, a w programie obchodów 15 sierpnia 2018 roku głównym wydarzeniem jest naturalnie defilada wojskowa. W tym roku defilada przejdzie nową trasą przez Wisłostradę, a nie jak to było w latach ubiegłych Alejami Ujazdowskimi. Rozpocznie się od mostu Gdańskiego, a zakończy przy moście Śląsko-Dąbrowskim.

Środowe uroczystości w Święto Wojska Polskiego 2018 rozpocznie msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, po której nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. W Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda przyzna odznaczenia państwowe i nominacje generalskie. Następnie o godzinie 13.00 ruszy Wielka Defilada Niepodległości. Jednym z ciekawszych elementów Święta Wojska Polskiego będzie podniebna defilada. W powietrze wzbije się blisko 100 samolotów i śmigłowców.

Na błoniach Stadionu Narodowego stanie Wojskowy Piknik Żołnierski „Służymy Niepodległej”. Od defilady do stadionu będzie bardzo blisko, także można się tam przenieść by kontynuować dzień. Z bliska będzie można przyjrzeć się kilkudziesięciu maszynom wojskowym. Prezentowane będzie również uzbrojenie wybranych jednostek. Ponadto na mieszkańców Warszawy czekać będzie przepyszna grochówka z kuchni polowej.

W środę 15 sierpnia 2018 roku o godz. 20.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się widowisko muzyczne Wolność we krwi. Tego dnia w 16 miastach Polski odbędą się pikniki rodzinne, gdzie będzie można obejrzeć transmisję tego widowiska. Samą defiladę będzie można zobaczyć na YouTube, na kanale MON. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej nbp.pl/MyPolacy.

15 sierpnia 2018 roku będziemy obchodzić także 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej, w związku z czym organizowane są dodatkowo liczne koncerty i wydarzenia w Warszawie, m.in. koncert w Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Al. KEN 101).

Sokola, 03-724 Warszawa, Polska

Wisłostrada, Warszawa, Polska

Grzybu

Komentarze