Sztuka Obrzeży – spotkania z teatrem ulicznym

Sztuka Obrzeży - spotkania z teatrem ulicznym

Sztuka Obrzeży to prezentacje sztuki teatralnej powstającej poza dominującymi trendami w teatrze instytucjonalnym i tzw. offowym. W ramach programu zobaczycie dokonania Teatru Akt w dziedzinie teatru ulicznego, plenerowego i plastycznego na scenie.

Miejscem działalności kulturalnej będzie obrzeże dużego miasta / Olszynka Grochowska /, teren o doniosłym znaczeniu historycznym, dla którego podjęcie funkcji kulturalnej stanowiłoby szansę dalszego rozwoju.
W ramach czerwcowego spotkania z teatrem ulicznym znajdą się wieczorny spektakl Płonące laski 4, a także Śmietnik przeznaczony głównie do młodej widowni.
Prezentacje odbędą się w plenerze Teatru Akt i na pobliskiej plaży przy ulicy Łaziebnej.
Projekt Sztuka obrzeży współfinansuje m.st Warszawa.

Program:
Śmietnik 5.06.2015 godz. 15.00 Plaża ul. Łaziebna
Śmietnik jest miejscem spotkania ludzi i bezużytecznych przedmiotów. Z tej konfrontacji wynikają zaskakujące sytuacje, których motorem jest wyobraźnia ludzka. Dzięki niej przedmioty zmieniają przeznaczenie, odżywają w nich wspomnienia, nabierają swoistego uroku. Spektakl jest formą przewrotnej zabawy z przedmiotem i publicznością. Widzowie aktywnie uczestnicząc w zabawie, współtworzą Śmietnik, a czasem stają się jego głównymi bohaterami.

Płonące laski 4 5.06.2015 godz. 21.00 Łaziebna 9
Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.

5 czerwca 2015
ul. Łaziebna 9
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze