Tango nie zna granic – darmowe warsztaty

Tango nie zna granic - darmowe warsztaty

Fundacja Kulturo zaprasza na unikatowe warsztaty tanga skierowane do wszystkich osób, bez względu na wiek, z włączeniem osób niewidomych i niesłyszących, a także na spotkania o kulturze tanga.

Tango to taniec duszy i ciała. Pochodzi z odległej Argentyny i Urugwaju, gdzie tańczą je młodsi i starsi. Na milongach (tangowych imprezach tanecznych) można zobaczyć, jak osoby w różnym wieku bawią się tańcem i wspólnie nim cieszą. Tą metodę integracji tangiem promuje polsko – argentyńska para, Sylwia i Cristian Rubin z Fundacji Kulturo, którzy poprowadzą warsztaty w ramach projektu „Tangujące Bemowo”. Tango będą mogły zatańczyć wszystkie zainteresowane osoby, bez względu na wiek. Co ważne, wśród nich znajdą się także osoby niewidome i niesłyszące.

Działania projektowe zostały tak zaplanowane, aby zaangażować w nie osoby z wszystkich grup wiekowych, w tym również osoby niewidome i niesłyszące. Chcemy wspólnie poznawać tango i przybliżać jego kulturę absolutnie wszystkim – bo tango nie ma granic. Tango to także doskonały sposób na pokonywanie własnych limitów i barier.

Warsztaty tanga odbywać się będą w wybrane niedziele kwietnia, maja, czerwca, września i października w ART.BEM Bemowskim Centrum Kultury. Mają one formułę open level – można dołączyć do nich na każdym etapie trwania projektu. Uczestnicy, poza nauką tańca, będą mogli także wziąć udział w interaktywnych spotkaniach dotyczących tradycji tanga i kultury argentyńskiej, dostosowanych dla osób niewidomych i niesłyszących.

Warsztaty tanga: godz: 12:00 – 13:00,
19, 26 kwietnia; 10, 17, 24, 31 maja; 7, 14, 21, 28 czerwca; 13, 20, 27 września; 4 ,11 października.

Interaktywne spotkania: godz. 13:15 – 14:15:
26 kwietnia – Podróż tanecznym krokiem do korzeni tanga
21 czerwca – Argentyna – zwyczaje i tradycje
20 września – Polskie tango

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Na warsztaty obowiązują zapisy – każdorazowo może wziąć w nich udział do 12 par, w tym 5 osób niepełnosprawnych.
Tel. : 503 152 129
kontakt@polskietango.pl

Miejsce:
ART.BEM Bemowskie Centrum Kultury, Ul. Górczewska 201

Projekt „Tangujące Bemowo” współfinansuje m.st. Warszawa – Dzielnica Bemowo.

tango za darmo warsztaty warszawa

Grzybu

Komentarze