Tangująca Wola – zakochaj się w tangu na Woli

Tangująca Wola - zakochaj się w tangu na Woli

Egzotyczne, pełne wężowych figur” – tak o tangu pisała warszawska prasa, kiedy to już prawie 102 lata temu pojawiło się ono po raz pierwszy na scenach polskich. Tymczasem, już w kwietniu na Woli będzie można zatańczyćtango, posłuchać o jego korzeniach i dowiedzieć się więcej o fenomenie polskiego tanga. To wszystko w ramach międzypokoleniowego projektu Fundacji Kulturo „Tangująca Wola”.

Na naukę tanga nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie. W Argentynie czy Urugwaju – krajach,  w których narodziło się tango, tańczą je dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Bardzo często to dziadkowie uczą swoje wnuki, jak postawić pierwszy tangowy krok – wspólnie, rodzinnie. Taką międzypokoleniową formułę proponują przedstawiciele Fundacji Kulturo: Sylwia i Cristian Rubin. To polsko – argentyńska para, która poprowadzi te wyjątkowe warsztaty.
W nauce tanga będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany. Można zabrać mamę, wnuka, dziadka i wspólnie pozwolić się poprowadzić rytmem tanga.

Zajęcia odbywać się będą w wybrane czwartki w następujących miesiącach: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik. Miejsce realizacji warsztatów i prelekcji to Muzeum Woli (Oddział Muzeum Warszawy), ul. Srebrna 12.

Szczególnie zapraszamy na dwie prelekcje: o historii tanga i fenomenie polskiego tanga. Nie zabraknie na nich materiałów video, pięknych ilustracji i barwnych opowieści w tangowym duchu.

 

Wstęp na wszystkie wydarzeniatango-wola jest wolny, obowiązują jednakże zapisy. Każdorazowo w warsztatach może uczestniczyć do 15 par. Formuła warsztatów jest otwarta, tzw. open level – można dołączyć w każdym momencie ich trwania.

Zapisy: Tel. : 503 152 129
kontakt@polskietango.pl

Warsztaty tanga odbywać się będą w czwartki, godz: 19:00 – 20:00:

kwiecień: 30
maj: 7,14,21, 28
czerwiec: 4,11,18,25
wrzesień 10,17, 24
październik: 1,8

 

Prelekcje będą miały miejsce:

28 maja, 20:15 – 21:15 – historia tanga
24 września: 20:15 – 21:15 – fenomen polskiego tanga

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Grzybu

Komentarze