Taniec na krawędzi – PERFORMANS / BOD.Y / Peter Šavel: BAKKHEIA (Słowacja)

Taniec na krawędzi - PERFORMANS / BOD.Y / Peter Šavel: BAKKHEIA (Słowacja)

Bemowskie Centrum Kultury razem ze Słowackim Ministerstwem Kultury zapraszają na pokaz performance słowackiej grupy BOD.Y.

Jak piszą jego twócy „BAKKHEIA to taniec na granicy między publicznością a wykonawcą, między normami społecznymi i zwierzęcością. Widz wchodzi w spektaklu stopniowo i spokojnie. Ale zanim zdąży się zorientować, sam drży, dotyka, czuje”.

Peter Šavel – słowacki tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. Studiował na Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie koncentrując się na pedagogice tańca nowoczesnego, a następnie w Brukseli. Tańczył w wielu spektaklach tworzonych przez znanych słowackich i zagranicznych autorów, takich jak T. Hauertem, S. Sanchis, D. Zambrano. Obecnie mieszka i pracuje w Brukseli.

Jego twórczość łączy w sobie humor i powagę, matematyczną precyzję i wyrazistość, muzyczność oraz taniec. Šavel identyfikuje zjawiska społeczne, tłumaczy je na czystą materię tańca, i szuka sposobów, aby podzielić się tym doświadczeniem z publicznością. http://www.petersavel.com/

BOD.Y jest organizacją non-profit, koncentrującą się na tworzeniu i produkcji nowych utworów tanecznych młodych słowackich artystów pracujących w kraju i zagranicą. Ich działania skupiają się na tańcu współczesnym, ale też na intercysplinarności.

Koncepcja i choreografia: Piotr Šavel
Tancerze i tancerki: Gyula Cserepes, Soňa Ferienčíkova, Tereza Ondrová
Światło: Ints Pļavnieks
Muzyka: J. S. Bach i Henry Purcell Knife &
Produkcja: BOD.Y i SKOK!
Partnerzy: Słowackie Ministerstwo Kultury, Słowacki Instytut w Pradze
Premiera: Festiwal KIOSK, 24. 7. 2014 / Žilina / SK

16 czerwca, godz 19:00
Bemowskie Centrum Kultury
Górczewska 201
Wstęp wolny!

HK
Latest posts by HK (see all)

Komentarze