Taniec z wachlarzami – warsztaty taneczne w Ogrodzie Powszechnym
Zapraszamy na warsztaty osoby, które chcą bardziej poznać swoje ciało, swój indywidualny ruch i doświadczyć radości, która uwalnia się podczas poruszania.
Taniec z Wachlarzami łączy energię i precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię i rytm Tai Chi z subtelnością tańca współczesnego. Czerpiąc inspirację z piękna i magii kobiecego ciała, wydobywa jego ukrytą moc. Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet dalekiego wschodu. W świecie rządzonym przez mężczyzn podkreśla ich delikatność, dając poczucie siły i pewności siebie.
Autorskie warsztaty tańca z chińskimi wachlarzami bojowymi łączą taniec współczesny, improwizację, teatr fizyczny ze wschodnimi sztukami walki. Istotną część zajęć stanowi praca nad kształtowaniem artystycznego wyrazu, doskonalenie plastyki ciała oraz synchronizacji ruchu z muzyką. Warsztaty są adresowane głównie do kobiet.
Warsztaty zakończą się krótkim pokazem w Ogrodzie Powszechnym!
Prosimy o zabranie na zajęcia wygodnego, niekrępującego ruchów stroju oraz wody.
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – zgłoszenia przyjmujemy na alaborkowska@gmail.com.
6 Września 2016, wtorek, Godzina: 18.30
OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)
Informacje o prowadzącej:
Katarzyna Stefanowicz – performerka, choreografka, producentka. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, ponadto Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Tworzy na stykuteatru tańca i teatru, ocierając się o sztukę konceptualną. Przez kilka lat
współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Swoje prace pokazywała między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Instytucie Teatralnym, Teatrze Praga, Laboratorium CSW, OPT Gardzienice oraz na festiwalach i scenach w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Słowacji, Czechach. Pasjonuje się improwizacją, sztuką
interaktywną oraz site-specific. Wraz z Julią Bui-Ngoc prowadzi
Szkołę Wachlarzy w Warszawie.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Współpraca programowa: w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
goethe.de/swietujemy
- Koncert „Wspólna Niepodległa” na 11 listopada - 7 listopada 2024
- STAND – UP w Lolku! - 20 października 2024
- Festiwal Klasyka Warszawy 2024 - 9 października 2024